ANTALYA HABERLERİ

AÜ Mezunu Orkun’un Hayali Gerçek Oldu

IHA
29.07.2015 - 13:36Son Güncelleme : 29.07.2015 - 13:37

AÜ İLETİŞİM FAKÜLTESİ GAZETECELİK BÖLÜMÜ MEZUNU OLAN ORKUN KARAAĞAÇ, BİR YIL BOYUUNCA ALMANYA'NIN KÖLN KENTİNDE SOSYAL MEDYA VE İLETİŞİM ÜZERİNE GÖNÜLLÜ OLARAK ÇALIŞACAK.

IHA

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Orkun Karaağaç, Almanya’nın Köln kentinde sosyal medya ve iletişim üzerine gönüllü olarak çalışmak üzere, tüm masrafları karşılanarak Avrupa’ya gitme fırsatını elde etti.
Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından, İletişim Fakültesi’nde düzenlenen bilgilendirme seminerine katılarak Avrupa Gönüllü Hizmeti hakkında bilgi edinen Orkun Karaağaç, konferans sonrasında başvuru sürecini takip ederek, 1 yıl süre ile Almanya’nın Köln kentinde Sosyal Medya ve İletişim üzerine gönüllü olarak çalışmak üzere, tüm masrafları karşılanarak Avrupa’ya gitme imkanı yakaladı.
Akdeniz Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Burhan Özkan, “Üniversitemizde yurt dışı programlarından öğrencilerimizi haberdar etmek için sadece ofisimizde çalışma yapmıyor, aynı zaman da onlara doğru bilgiyi ulaştırabilmek ve fırsatlardan haberdar edebilmek için öğrencilerimizin olduğu yerlere gidiyoruz. Bilgilendirme çalışmalarımızın neticesini de Orkun gibi öğrencilerimizden aldığımız güzel haberler ile görüyoruz. 2015-2016 akademik yılı içerisinde 1 yıl süre ile Orkun’u Erasmus+ Avrupa Gönüllü Hizmeti programı kapsamında “Inclusion-More Europe in Cologne’s Youthwork” adlı projeye tüm masrafları proje bütçesinden karşılanmak üzere Almanya’nın Köln kentine göndereceğiz. Orada kendi alanıyla ilgili hem kuruma destek olacak hem de okuldan sonra öğrenciler için açılmış bir merkezde sosyal dahil etme çalışmaları organize edecek. Orkun’un Almanya’da kaldığı süre boyunca Almanca öğrenmesini, çevresini genişletmesini ve kendi yeterliliklerini keşfetmesini umuyoruz” dedi.
Prof. Dr. Özkan, Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yürütülen Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı kapsamında gençlerin hayatına ışık tutmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden AÜ Mezunu Orkun’un Hayali Gerçek Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AÜ Mezunu Orkun’un Hayali Gerçek Oldu haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:02
  • Yatsı
   20:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı