ANTALYA HABERLERİ

AÜ çocuk korosu kuruyor

DHA
27.03.2017 - 13:16Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (AKÜNSEM) kapsamında kurulacak Devlet Konservatuvarı Çocuk Korosu için 6-12 yaş aralığında koristler aranıyor.

AÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Nihan Yağışan, koruya katılacak adayların bir dizi eğitime alınacağını söyledi. Özel kurslar açacaklarını belirten Prof. Dr. Yağışan, "Ses sistemi, ses türleri ve nefes kullanım teknikleri konusunda çalışmalar yapacak. Ayrıca şarkı söyleme, güzel konuşma yeteneklerini geliştirerek, birlikte düşünme, birlikte söyleme ve birlikte hareket etme tekniklerini öğrenecekler. Müzik repertuarında, düzeylerine uygun eserleri öğrenip, onları seslendirirken, ses sağlığını koruma çalışmalarına katılacaklar" dedi.

Çocuk korusuna katılacak öğrencilerin bir yandan eğlenirken diğer yandan birçok kişiye zor gelen notaları, kolay bir biçimde öğreneceğine değinen Prof. Dr. Nihan Yağışan, "Repertuar yapılırken çok sesli şarkı söyleme tekniklerini öğrenip, tüm bunları yılsonunda gerçekleştirilecek güzel bir etkinlikte sevenleriyle paylaşma fırsatını yakalayacaklar. Tüm bu kurslar konservatuvarın deneyimli ve alanında çok yetkin öğretmenleri tarafından yapılacak" dedi.

Koroya katılım için herhangi bir ön hazırlık ya da daha önce müzik eğitimi almış olma şartı olmadığını belirten Prof. Dr. Nihan Yağışan, “Başvuranlar arasından koroya uygun adayları belirlemek amacıyla yetenek sınavı yapılacaktır. Başvurular 27-31 Mart 2017 tarihlerinde alınacak. Ayrıntılı bilgi 'www. akunsem.akdeniz.edu.tr' adresinden öğrenilebilir" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden AÜ çocuk korosu kuruyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 13 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AÜ çocuk korosu kuruyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı