« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Attığı gollerle ardında 14 ölü bıraktı

Arsenal’in yıldız futbolcusu Aaron Ramsey’in laneti sürüyor. Attığı her gol sonrası ünlü bir ismin hayatını kaybetmesi dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

"Curse of Ramsey" (Ramsey'in Laneti) diye adlandırılan ilginç tesadüflere göre, 2008 yılında Londra ekibine transfer olan Aaron Ramsey’nin attığı her gol sonrası bir ünlü hayata veda ediyor. Son olarak Manchester City ağlarını havalandıran Ramsey’nin bu golünden sonra evinde ölü bulunan Robin Williams’ın hayatını kaybetmesi de yıldız futbolcuyla ilişkilendirdi. Arkasında 14 ölüm bırakan Ramsey’in ilk kurbanı 14 Ekim 2009’da attığı gol sonrası hayatını kaybeden İspanyol spor yazarı ve yorumcu Andres Montes oldu. Ramsey’in Laneti’nden etkilenen diğer isimlerse Usame Bin Ladin, Steve Jobs, Muammer El-Kaddafi, Whitney Houston ve Paul Walker oldu.

Bacağı kırıldı tsunami oldu!

Ramsey’in laneti attığı gollerle de sınırlı kalmadı. Başarılı futbolcunun 27 Şubat 2010'da Stoke City ile oynanan maçta ayağı iki yerinden kırıldığında Şili'de 8.8 büyüklüğünde deprem ve Tsunami meydana geldi. Bu afet yüzlerce kişinin hayatına mal oldu.

İşte Ramsey’in lanetine uğrayan o isimler!


Bunları da Beğenebilirsiniz