BURDUR HABERLERİ

ATTDER'den dayanışma yemeği

DHA
27.03.2017 - 10:51Son Güncelleme :
DHA

 

Mesut MADAN/BURDUR, (DHA) - ACİL Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATTDER) Burdur Şubesi tarafından dayanışma yemeği düzenlendi.

ATTDER Burdur Şubesi'nin 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri Haftası dolayısıyla Serenler Tepesi Tesisleri'nde düzenlediği yemeğe Ak Parti Burdur milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Sağlık Müdürü Mehmet Metin Demir ile ATTDER Burdur Şubesi üyeleri katıldı.

Yemekte konuşan ATT DER Şube Başkanı Esengül Aladağ, bir insan hayatı kurtarana kahraman, birçok insan hayatı kurtarana ise sağlıkçı denildiğini belirtti. Aladağ, "Bizler bu yüzden görülmeyen kahramanlar olduk hep. Genelde insanlar kaybetmekten korkarlar oysa 112'de biz en çok insan hayatı kaybetmekten korktuk. Bir can için canla başla çalışıp onu kaybetmek çok zor geliyor bize. Kan bağı olmadan can bağı kuruyorsunuz çünkü" dedi.

İl Sağlık Müdürü Mehmet Metin Demir, 112 çalışanlarının bir insanın canını kurtarmak için zaman zaman kendi canlarını tehlikeye attığını kaydetti.

Milletvekili Reşat Petek, "İnsan yaşamını öne alan, insan yaşatmayı, başına bir kaza geldiğinde kurtarmayı amaçlayan, bunun için fedakarca gayret gösteren, zaman zaman bir can kurtarmak için canından olan çok değerli bir mesleğin mensuplarısınız" dedi.

Milletvekili Bayram Özçelik de sağlık alanında Burdur'un nüfusa göre iyi durumda olduğunu kaydetti.

Yemekte ATTDER'E destek olanlara plaket verildi. Ödül töreninin ardından sözlerini Esengül Aladağ'ın yazdığı 'Arkası gelmez nöbetlerin bıktım illallah' şarkısı seslendirildi ve pasta kesildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Burdur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Burdur ilinden ATTDER'den dayanışma yemeği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 10 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATTDER'den dayanışma yemeği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı