ANTALYA HABERLERİ

ATSO'dan yurtiçi fuarlara katılacak firmalara destek

AA / Güç Gönel
16.01.2015 - 11:50Son Güncelleme :

- ATSO üyelerinin fuara gidiş-dönüş uçak bileti bedelinin 200 liraya kadar olan kısmı, oda tarafından karşılanacak

YEREL HABERLER ANTALYA

AA / Güç Gönel

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, ATSO üyelerinin yurt içindeki sektörel fuarlara katılımlarını artırmak için finansman desteği sağlayacaklarını bildirdi.

Budak, yaptığı yazılı açıklamada, ATSO üyelerinin fuarlara aktif katılım sağlayarak sektörleriyle ilgili bilgi ve tecrübelerini artırmaları, teknolojik gelişmeleri yakından izlemelerini istediklerini kaydetti.

Bu amaçla yurtiçi fuarlara katılacak ATSO üyelerine finansman desteği vereceklerini ifade eden Budak, "Destekten, katılım sağlanacak fuarla ilgili sektörlerde faaliyet gösteren veya faaliyet alanı farklı görünmekle birlikte ticari ilişkisi kabul edilebilir olan üyeler yararlanabilecek. Üyelerin fuara gidiş-dönüş uçak bileti bedelinin 200 liraya kadar olan kısmı odamızca karşılanacak" dedi.

- ATSO üyesi her firma yararlanabilecek

ATSO üyesi her firmanın bu destekten yararlanabileceğini belirten Başkan Budak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Aynı firma grubundan, yani firmanın kendisi ya da kendisine bağlı şubelerinden yılda bir şirket yetkilisi ziyaret desteğinden faydalanabilecek. Organizasyonlar kontenjanla sınırlı olacak ve kesin katılımcı listesi başvuru sırasına göre tespit edilecek. Belirlenen kriterleri sağlayan tüm üyeler söz konusu teşvikten faydalanabilecek. Organizasyonunun yapılabilmesi için odamız bünyesindeki ilgili meslek komitelerimiz tarafından, ziyaret düzenlenmesi planlanan fuarın açılış gününden en geç bir ay öncesine kadar karar alınacak. Katılım sağlanacak fuar için yönetim kurulu onayı sonrasında ilgili meslek komitesi başkanının bilgisi dahilinde meslek grubu üyelerine duyuru yapılacak ve katılım talepleri alınacak. Üyelerin fuara gidiş-dönüş uçak bileti bedelinin 200 liraya kadar olan kısmı odamızca karşılanacak. Organizasyonun düzenlenebilmesi için en az 20 katılımcının başvuru yapması gerekiyor."

Üyelerin sektörleri için faydalı gördükleri fuarları meslek komiteleri üyeleri ile istişare etmelerini isteyen Başkan Budak, planlamaya ne kadar erken başlanırsa daha çok üyenin bu teşvikten faydalanabileceğinin altını çizdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden ATSO'dan yurtiçi fuarlara katılacak firmalara destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2015 tarihinde saat 11 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATSO'dan yurtiçi fuarlara katılacak firmalara destek haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı