AKSARAY HABERLERİ

ATSO İlçelerle Buluşmaya Devam Ediyor

IHA
01.09.2015 - 15:11Son Güncelleme :

AKSARAY TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI AHMET KOÇAŞ, İLÇELERDE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPARAK SANAYİCİLERLE BULUŞUYOR.

IHA

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) geleneksel hale getirmiş olduğu bölge istişare toplantıları kapsamında Ortaköy, Ağaçören ve Sarıyahşi ilçelerindeki üyeleri ile buluşuyor.
Geçtiğimiz yıl içerisinde Eskil, Güzelyurt, Gülağaç, Ortaköy, Ağaçören, Sarıyahşi ilçelerinde toplantılar düzenleyerek bölge nabzını ölçen ve sıkıntıları dinleyen ATSO yönetimi, ilçe vatandaşları ve sanayicileri tarafından takdir topladı.
Aksaray’ın kalbinin ilçeleri ile birlikte attığını belirten ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, bölgelerin gelişiminin şehre büyük katkı sağladığını belirtirken, “Bir şehir merkezi noktasında ele alınırsa sadece şehrin sanayisi gelişim gösterir ve şehir büyüme potansiyeli belirli bir seviyede ilerler. Bir şehri ilçeleriyle birlikte ele alırsak ve ilçe sanayisini de şehrin gelişimine dâhil edersek o şehir tam anlamı ile sanayi şehri kabul edilir. Bugün merkezi olarak sanayide büyük bir gelişme gösteren ilimizde maalesef ilçelerimizde ki sanayileşme istenilen seviye de değildir. Göreve geldiğimiz günden bu yana çeşitli dönemlerde ilçelerimizle bölge istişare toplantıları düzenleyerek ilçelerimizin nabzını ölçme imkânımız oldu. Geçtiğimiz yıl içerisinde de geleneksel hale getirmiş olduğumuz toplantılarımızda birçok eksikliğin var olduğunu ve ilçelerimizdeki vatandaşlarımızın ve sanayicilerimizin bizlere iletmiş olduğu sorunların önüne geçilmesi için çözüm yollarını gerekli mercilere ileterek sorunları çözme imkânımız bulduk. Bizler artık bir slogan haline gelen bir şehrin kalbi ilçelerinde atar sözünü söylerken ne demek istediğimizi bölge toplantılarımızı düzenleyerek defalarca dile getirdik. Aksaray’ı bir bütün olarak ele aldığımız da Ortaköy, Ağaçören, Sarıyahşi, Güzelyurt, Gülağaç, Eskil sanayisini de düşünerek ele aldık. Bugün düzenleyecek olduğumuz bölge istişare toplantımız da Ortaköy, Ağaçören ve Sarıyahşi’de yapılmasını planladıklarımız projelerimizi sanayicilerimizle paylaşıp, onlarında görüşlerini de aldığımız da bölge adına önemli gördüğümüz projemiz kabul edilirse bölge sanayisi ciddi anlamda gelişme gösterecektir. İnşallah projemizin onaylanması durumunda ilerleyen günlerde bunu da kamuoyu ile paylaşacağız. Aksaraylı vatandaşlarımızın ve sanayicilerimizin bilmesini istiyorum ki biz bu güzel şehri sanayi şehri yapmak için gitmeyeceğimiz makam gezmeyeceğimiz de toprak kalmayacaktır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden ATSO İlçelerle Buluşmaya Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 15 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATSO İlçelerle Buluşmaya Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

AKSARAY İLÇELERİ
AKSARAY NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:05
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı