ANTALYA HABERLERİ

ATSO Gıda Kümesi Anuga’da

IHA
20.10.2015 - 15:08Son Güncelleme :

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI GIDA KÜMESİ KÖLN'DE DÜZENLENEN 'ANUGA 2015 GIDA FUARI'NA KATILDI

IHA

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirilmesi (UR-GE) destekleri kapsamında yürütülen Gıda Kümesi Projesi’nde yer alan 11 Antalya firması, dünyanın en önemli gıda fuarı olan ve Köln’de düzenlenen ‘Anuga 2015 Gıda Fuarı’na adeta çıkarma yaptı.
Köln’de Kölnmesse Fuar Merkezi’nde 9 ve 14 Ekim tarihleri arasında düzenlenen fuarda, ATSO Gıda Kümesi firmaları tüm dünyadan alıcılar ve gıda toptancılarını stantlarında ziyaret etti. Gıda sektöründeki son ürünler ve yenilikleri fuarda yakından inceleme fırsatı bulan ATSO Gıda Kümesi temsilcileri ve katılımcı firmalar Anuga’dan istediğini alarak döndü. Fuarla ilgili bilgi veren ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bahar, Türk firmalarının ihracatı geliştirmek üzere yeni pazar arayışlarının devam ettiğini, Gıda Kümesi firmalarının da tüm dünyanın buluşma noktası olan Anuga Fuarı’nı ziyaretinin bu anlamda çok önemli olduğunu söyledi.
2’NCİ FUAR ANUGA
Ticaret yapan firmalar açısından doğru zamanda doğru yerde olmanın büyük önem taşıdığını belirten Bahar, “Fuar süresince firmalarımız pazarı ve rekabet ortamında kendilerinin nerede olduğunu iyi analiz etme şansı yakaladılar. Rakipleri, piyasadaki ürün çeşitliliği, paketleme ve fiyatlar ile ilgili bilgiler topladılar. Pazarda alıcılarla çok olumlu ikili görüşmeler yaptılar” dedi. Bahar ayrıca, ATSO’nun da Türkiye Milli Katılım organizasyonu çerçevesinde bir bilgilendirme standı ile fuara katılım gösterdiğini ve bu anlamda Antalya’dan fuara ziyaretçi olarak giden diğer firmaların da yanında olduğunu belirtti. Fuarın özellikle yurtdışı pazarlardaki rakipler ve ürünler ile kendilerini karşılaştırma anlamında firmalarımıza önemli bir vizyon kazandırdığını belirten ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Bahar, “Mayıs 2014’de çalışmalarına başlayan ATSO Gıda Kümesi Projesi kapsamında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, baharat, kuruyemiş, mantar, konserve, bakliyat, şeker, reçel ve tatlı gıdalar, gıda soğutma sistemleri, endüstriyel mutfak ekipmanları, karayolu taşımacılığı için frigorifik kasa ve treyler üreticisi 13 firma yer alıyor. Proje kapsamında firmalar, kümelenme anlayışı ile yurtdışı pazarlarda birlikte hareket ederek ihracat potansiyellerini geliştirmek üzere güç birliği yapıyor. Projenin tamamlanan eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinden sonra ilk ziyaret Rusya Prodexpo Fuarı’na yapıldı. İkinci ziyaretimizi Almanya Anuga Fuarı’na gerçekleştirdik. Önümüzdeki Dubai Gulfood 2016, Amerika Fancy Food 2016 ve 2017’de Japonya’daki düzenlenecek Foodex Fuarı var. Toplam üç sene sürecek projede katılımcı firmalar başka yurtdışı pazarları da birlikte ziyaret edecek” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden ATSO Gıda Kümesi Anuga’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 15 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATSO Gıda Kümesi Anuga’da haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı