ANTALYA HABERLERİ

ATSO’dan ‘Kadın’ Vurgusu

IHA
08.09.2015 - 14:01Son Güncelleme :

ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN, TÜRK KADINLAR KONSEYİ ANTALYA ŞUBE BAŞKANI TÜLAY ERSOY VE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

IHA

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Türk Kadınlar Konseyi Derneği Antalya Şube Başkanı Tülay Ersoy ve Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladı. ATSO’nun projeleri ve çalışmaları aktaran Başkan Davut Çetin, Derneğin çalışmaları hakkında da bilgiler aldı.
11 MİLYONDAN FAZLA‘EV KADINI’MIZ VAR
Görüşmede kadınların sosyal ve ekonomik hayatın her alanında yer alması gerektiğini vurgulayan ATSO Başkanı Davut Çetin, Türkiye’de bugün gelinen noktada kadınların sosyal hayat ve ekonomiye katılım düzeyinin yeterli olmadığını ifade etti. Kadınların iş gücüne katılım oranının Almanya, İsveç ve Danimarka gibi ülkelerde yüzde 70’ler düzeyinde olduğunun altını çizen Başkan Davut Çetin, “Bu oran ülkemizde ne yazık ki yüzde 30’lar düzeyinde. TUİK verilerine göre 11 milyondan fazla kadınımız kendisini ‘ev kadını’ olarak tanımlıyor” dedi.
KADINLARIMIZI HER ALANDA KALKINMA SÜREÇLERİNDE YER ALMALILAR
Bu tabloya bakıldığında ülke nüfusunun yarısını oluşturan kadınlarımızın birikimi, katma değeri ve yaratıcılığından yeterli düzeyde yararlanılamadığını söyleyen Çetin, “Kadınlarımızı sosyal hayatın ve ekonominin içerisine tam olarak dâhil edemediğimiz için, bir bacağını tam olarak kullanamayan koşucu gibi topallayarak ilerliyoruz, istediğimiz hıza erişemiyoruz. Ülke olarak gelişmek, büyümek istiyorsak kadınlarımız her alanda ülkemizin kalkınma süreçlerinde yer almalılar” şeklinde konuştu.
ATSO çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Antalya Kadın Girişimciler Kurulu’nun da çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Başkan Davut Çetin, “Türk Kadınlar Konseyi ile TOBB Kadın Girişimciler Kurulumuzu ortak projeler içerisinde görmek isteriz” ifadelerini kullandı.
‘TÜRK’ ADINI ALAN İLK KADIN DERNEĞİ
Türk Kadınlar Konseyi Derneği’nin çalışmaları ve faaliyetleriyle ilgili bilgiler vererek konuşmasına başlayan Antalya Şube Başkanı Tülay Ersoy, “Derneğimiz 1959 yılında kuruldu. Bugün 165 ülkede şubesi bulunan büyük bir kuruluşuz. Derneğimiz aynı zamanda adının başına ‘Türk’ adını almaya hak kazanan ilk kadın girişimidir” dedi. Dernek çalışmalarının kadınların sosyal ve ekonomik hayata girmesini destekleyici yönde olduğunu da belirten Başkan Ersoy, önümüzdeki dönemlerde TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu ile de ortak projelerde yer alabileceklerini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden ATSO’dan ‘Kadın’ Vurgusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 14 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATSO’dan ‘Kadın’ Vurgusu haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı