ANTALYA HABERLERİ

ATSO Başkanı Davut Çetin’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 11:31Son Güncelleme :

ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI.

IHA

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti’nin geçirdiği zor süreçlere rağmen İslam ülkeleri arasında demokraside ve ekonomide en ileri ülke olduğunu belirtti.
ATSO Başkanı Davut Çetin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin geçirdiği zor süreçlere rağmen İslam ülkeleri arasında demokraside ve ekonomide en ileri ülke olduğunu belirten Çetin, “bu tabloyu korumak istiyorsak ayrışmadan, hep birlikte güç birliği yaparak, yürümeye devam etmeliyiz” dedi.
Başkan Davut Çetin mesajına şöyle devam etti;
“1923’te büyük önderimiz Atatürk ve silah arkadaşları, milli mücadele sonrasında modern bir ülke meydana getirmek ve en ileri milletlerin düzeyine çıkma hedefiyle Cumhuriyeti kurdular.
Cumhuriyet, Türk, Kürt, Arap, Gürcü, Alevi, Sünni, Hristiyan, Yahudi demeden, ‘Ne mutlu Türk olana’ demeden, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sloganıyla bir millet inşa etti. Atatürk ve arkadaşları, ileri Batı ülkelerinin hukukunu benimsediler, çok partili sisteme geçerek demokrasinin yolunu açtılar. Türkiye Cumhuriyeti, zorluklara rağmen, darbelere rağmen İslam ülkeleri arasında demokraside ve ekonomide en ileri ülke oldu. Cumhuriyetimizin kurucularını bir kez daha şükranla anıyorum. Eğer Bu tabloyu korumak istiyorsak ayrışmadan, hep birlikte güç birliği yaparak yürümeye devam etmeliyiz.”
Çetin şöyle devam etti, “Cumhuriyetimizin 92. yıldönümünü tam bir güven ve gurur tablosu içinde kutlayamadığımızı, üyelerimize ve halka karşı sorumluluğumuz gereği söylemek zorundayım. Bir tarafta asker ve polislerimiz şehit olurken, diğer tarafta 10 Ekim’de Ankara’da 102 kişinin ölümüyle, yüzlerce kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bir katliam ile karşı karşıya kaldık. PKK, DHKPC derken, şimdi de IŞİD ile karşı karşıyayız. Bir başka üzücü durum ise Ankara katliamından sonra milli maçta saygı duruşunda bile ıslıklar ve sloganlar atılması, bu konuda sosyal medyada yapılan tartışmalardır. Bunlar, ayrışmanın geldiği noktayı göstermektedir. Bir ülke için en büyük tehlike, vicdanların bölünmesi, ortak vicdanın kaybedilmesi, toplumun kutuplaşmasıdır. İnsanı insan yapan özelliği vicdandır. Türkiye ortak vicdanı tekrar inşa etmek zorundadır. Siyasi kamplaşmanın sona ermesi bugün en büyük ihtiyaçtır ve bugün en büyük vatanseverlik sevgi dilini kullanmaktır, uzlaşmaktır. Ülke olarak kritik bir dönemden geçiyoruz. 92 yaşındaki Türkiye Cumhuriyeti bu kritik günlerin üstesinden gelecek güçtedir. Birlik ve beraberlik içerisinde bu günleri de bir an önce atlatacağız. Cumhuriyetimizin 92’inci kuruluş yıl dönümü vesilesiyle yüce Türk Milleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla, minnetle ve şükranla anıyoruz. ATSO olarak görev ve sorumluluklarımızın farkındayız. Ekonomiye yapacağımız katkı ve istihdam sağlamadaki görevimizi tüm ATSO üyeleriyle birlikte paylaşıyoruz. İş dünyası olarak ülkemiz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya, görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Türkiye’nin Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru, Atatürk’ün çağdaş uygarlık hedefine güçlü adımlarla ilerlemesi dileğiyle, tüm üyelerimizin, hemşehrilerimizin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden ATSO Başkanı Davut Çetin’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATSO Başkanı Davut Çetin’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı