ANTALYA HABERLERİ

ATSO Başkanı Çetin’den Bayramı Mesajı

IHA
15.07.2015 - 14:28Son Güncelleme : 15.07.2015 - 14:29

ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN, RAMAZAN BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI.

IHA

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ATSO üyelerinin, Antalyalıların ve tatilini Antalya’da geçiren vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladı.
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı bayram mesajında, ATSO üyelerinin, Antalyalıların ve tatilini Antalya’da geçiren vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladı.
Bayramların manevi değerlerin ön plana çıktığı, gelenek-göreneklerin canlandığı özel günler olduğunu vurgulayan Başkan Davut Çetin, “Aile büyüklerimizi, yaşlılarımızı, kimsesizleri ve komşularımızı ziyaret edelim, çocukları sevindirelim” temennisinde bulundu.
ATSO Başkanı Davut Çetin mesajında şunları kaydetti;
“Mübarek Ramazan Ayı’nın ardından kavuştuğumuz bayram günleri, sevince, umuda ve kardeşliğe dair duygularımızı büyüten, İslam dininin en özel günlerindendir. Sevgi ve huzuru ne kadar çoğaltabilir ve hayata yayabilirsek, dünya o kadar güzelleşecektir. Kavga yerine sarılıp kucaklaşmayı, ayrılık yerine birlik ve beraberliği öne çıkaran bir kültürden gelen insanlar olarak biliyoruz ki, bayramlar; iyiliklerin kötülüğü, barışın savaşı, doğrunun yanlışı, sevginin nefreti yeneceğine olan inancın kutlamasıdır. Bayramları anlamlı kılan yardımlaşma ve gönül gönüle olma duygusudur. Ramazan Bayramı özü itibariyle, Müslümanların birbiriyle kucaklaşma günüdür. Toplumları güçlü kılan, fertlerini bir arada tutan bağların sağlamlığıdır. Bu bağları sağlam kılan da şüphesiz insanların birbirine karşı hoşgörü içerisinde olması, kederde ve sevinçte paylaşımcı olması, birbirini sevmekten asla vazgeçmemesidir.
İnsanı insan yapan temel değerlerin hızla yıprandığı çağımızda, kardeşlik ruhu ile bir ve beraber olabilmeye her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” dedi.
Çetin, “bu Ramazan Bayramı’nı da Antalya ve bölgemize tatile gelen yüzbinlerce vatandaşımız ve aynı zamanda yabancı konuklarımızla birlikte idrak edeceğiz. Antalyalılar’ın ev sahipliği görevini en güzel şekilde yerine getireceklerine inanıyorum. Bu düşüncelerle hemşehrilerimizin ve tatilini Antalya’da geçiren vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı kutluyor, bayramın üyelerimize bolluk ve bereket, ulusumuza ve tüm dünyaya barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden ATSO Başkanı Çetin’den Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATSO Başkanı Çetin’den Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:02
  • Yatsı
   20:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı