GAZİANTEP HABERLERİ

Atölyeciler Elektrik Kesintilerinden Dertli

IHA
29.07.2015 - 14:54 Son Güncelleme :

GAZİANTEP’TE TEKSTİL ATÖLYESİ İŞLETEN İŞ ADAMLARI, SÜREKLİ YAŞANAN ELEKTRİK KESİNTİLERİNDEN DERT YAKINARAK YETKİLİLERİN SORUNU ÇÖZMESİNİ İSTEDİ.

IHA

Gaziantep’te tekstil atölyesi işleten iş adamları, sürekli yaşanan elektrik kesintilerinden dert yakınarak yetkililerin sorunu çözmesini istedi.
Gaziantep Ünaldı Mahallesi ve Bozoklar Mahallesindeki tekstil atölyesi işleten iş adamları, sürekli elektrik kesintileri yaşandığını ve uzun süren elektrik kesintilerinin sanayicileri büyük zarara soktuğunu belirtti. Sarraf Caddesindeki triko atölyelerinin sahipleri, kesintilerin uzun süredir yaşandığını be bazen gün boyunca devam eden kesintiler nedeniyle işçilerin çalışamadığını ve büyük zarara uğradıklarını dile getirdi.
Triko atölyesi işleten Coşkun Yıldırım, “Yazın sıcaktan, kışında soğuktan elektriğimiz gidiyor. Biz de nasıl edeceğimizi şaşırdık. İşçinin parasının yarısını bor ediyor, diğer yarısını çalışarak veriyoruz. Kışın elektrik yağıyor elektrik gidiyor, yazın da aşırı sıcaktan elektriğimiz gidiyor. Elektrik kurumunu aradığımızda ‘neden böyle’ dediğimizde ‘yetkili birimi arayın’ diyorlar. Bu işin üzerine yetkili bulabildik ne de ilgilenen bulabildik. Trikocu esnafı sahipsiz kaldı ama bu kadar da olmaz, çok yazık. Bu kadar çalışan insan var. Hepsi de buradan ekmek yiyor. Günde olmazsa 2 ya da 3 sefer elektrikler gidiyor. Günlerce gittiği oluyor. Elektrikler gidip geldiğinde makinelerin kartlarında sıkıntı oluyor, arızalanıyor. Burada çalışan 25 kişi bazen geldiklerinde elektrikler kesik olduğu için eve geri gönderiyorum ama onlar yevmiyelerini istiyorlar. Ben kazanamıyorum ki onlara vereyim. 21. Yüzyılda yaşıyoruz, çağ atladık diyorlar. Vallaha çağ atlamadık, çağ bize atlamış” dedi.
Atölye çalışanları da sık sık elektrik kesintileri yaşandığını belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Atölyeciler Elektrik Kesintilerinden Dertli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atölyeciler Elektrik Kesintilerinden Dertli haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı