ANKARA HABERLERİ

ATO’dan ‘yavru vatan’ imzası

Hürriyet Haber
06.10.2017 - 14:14Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO) ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) arasında, üyelerin iş birliğini geliştirmek, ticari faaliyetleri ve ihracatı artırmak, coğrafi işaretlerle ilgili ortak çalışmalar yürütmek amacıyla “İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Hürriyet Haber

ATO Başkanı Gürsel Baran, “KTSO ile kardeşlik hukukumuzu imzaladığımız protokolle iş hayatına taşıyoruz” ifadesini kullandı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) iş alemiyle yeni fırsatları değerlendirerek ekonomik gelişmeyi hedeflediklerini vurgulayan Baran, “Protokole imza tarihi koyduk ama ‘şu tarihte sona erer’ diye bir tarih koymadık. İstiyoruz ki, bu ilişkiler ilelebet devam etsin. Türkiye’nin başkentinin ticaret odası var olduğu sürece KKTC’li kardeşleriyle ekonomik alanda başarılı işler yapsın” değerlendirmesinde bulundu. 

İHTİYACI ÜYELER KARŞILAYACAK

Protokol kapsamında oluşturulacak olan ATO-KTSO Koordinasyon Kurulu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ait ürünlerin Ankara başta olmak üzere Türkiye ve diğer ülkelere pazarlanması konusunda çalışmalar yürütülecek, KTSO üyelerinin ham madde, makine ve ekipman ihtiyaçlarının ATO üyeleri tarafından karşılanmasına yönelik çalışmalar yapılacak. İki odanın üye hizmetleri, eğitim, iş geliştirme, iletişim, ticaret ve diğer konularda birbirlerine teknik destek verecek.

Etiketler: ATO , KTSO , işbirliği

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ATO’dan ‘yavru vatan’ imzası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2017 tarihinde saat 14 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATO’dan ‘yavru vatan’ imzası haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  07 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:05
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   12:47
  • İkindi
   16:01
  • Akşam
   18:30
  • Yatsı
   19:57
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı