ANKARA HABERLERİ

ATO’dan online sicil belgesi

Hürriyet Haber
31.03.2017 - 15:22Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Oda Sicil Müdürlüğü’nün vermeye yetkili olduğu kayıt sureti, faaliyet belgesi ve ihale durum belgesinin artık internet üzerinden alınabileceğini açıkladı.

Hürriyet Haber

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO aylık olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada, önemli bir hizmet başlattıklarını kaydetti. Baran, "Oda Sicil Müdürlüğü’nün kayıt sureti, faaliyet belgesi ve ihale durum belgesini artık internetten vereceğiz. Bu belgeler mükelleflerin işlerinin yaklaşık yüzde 60'ını oluşturuyor. Bundan sonra üyelerimiz internet üzerinden bu belgelere ulaşabilecek. Üstelik belgeler e-devlet üzerinden de doğrulanabiliyor. Bu sayede üyelerimiz zamandan tasarruf ederek, bu süreyi işlerini geliştirmek için kullanacak. Biz de aynı şekilde iş yükümüzü hafifleteceğiz hem de zamanımızı hizmetlerimizi çeşitlendirmek için kullanabileceğiz" diye konuştu.

332 MİLYONLUK NEFES KREDİSİ

İstihdamı artırmak için ilave destekler uygulandığına işaret eden Baran, ATO'nun üyelerini bilgilendirmek için çalışmalar yürüttüğünü anlattı. Baran, hükümetin esnaf ve tüccarın krediye erişimini kolaylaştırıcı düzenlemeleri hayata geçirdiğini anımsatarak, Nefes Kredisi Projesi kapsamında ATO'da 3 bin 215 üyenin 332 milyon 883 bin lira kredi kullandığını açıkladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ATO’dan online sicil belgesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATO’dan online sicil belgesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı