ANKARA HABERLERİ

ATO’dan esnafa 3.5 milyon TL

Hürriyet Haber
03.04.2016 - 14:34Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclisi, terör saldırılarının ardından kentte yaşanan ekonomik ve sosyal durgunluğu canlandırmak amacıyla bütçesinden 3.5 milyon TL kaynak ayırdı. ATO Başkanı Salih Bezci, “ATO olarak şehrimizde hayatın normal seyrinde devam etmesine katkı sağlayacağız. Biz istiyoruz ki ‘kara’ sadece adında kalsın, şehrimiz ülkemizin yıldızı olarak parlamayı sürdürsün” dedi. 

Hürriyet Haber

ATO Yönetim Kurulu’nun Ankara’da son dönemde yaşanan olayların izlerinin silinmesi ve hayatın normale dönüştürülmesi amacıyla çalışma yürütülmesine ilişkin önerisi ATO’nun mart ayı olağan Meclis toplantısında görüşüldü. Meclis üyelerinin görüş ve önerilerini belirttiği toplantıda, ATO’nun 2016 yılı bütçesinden 3.5 milyon lira kaynak ayrılmasına yönelik karar alındı. Bezci, ATO Meclisi’nin, toplumsal yaraların sarılması konusunda her zaman büyük bir duyarlılık sergilediğini belirterek şunları söyledi: 

CAN SUYU OLACAK

“Van’da deprem oldu, meclisimiz karar aldı, yardımda bulunduk ve bir yurt yaptırdık. Osmanlı Çarşısı yandı, meclisimizin kararıyla yeniden inşası için 2.5 milyon lira para yardımı yaptık. Dışkapı’da çarşı yandı yine yardımda bulunduk. Meclisimizin kararıyla Soma’ya yardım yaptık, şehit ailelerine yardım yapıyoruz. ATO Meclisi her zamanki alicenaplığını şehrimiz konusunda da gösterdi, değerli üyelerime tek tek teşekkür ediyorum. Esnafımıza bir nebze can suyu olmak istiyoruz. Ne yapılacaksa hep birlikte karar verelim. Esnafımıza yardımcı olalım, insanlar tekrar sokağa gelsinler, normal sosyal hayatına dönsünler. Bütün isteğimiz çabamız bu.”
ATO Meclisi’nin Ankara için kaynak aktarma kararının ardından, bu kaynağın ne şekilde kullanılacağı ATO Başkanı Salih Bezci başkanlığında gerçekleştirilecek toplantılarla belirlenecek.

Etiketler: esnaf

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ATO’dan esnafa 3.5 milyon TL hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Nisan 2016 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATO’dan esnafa 3.5 milyon TL haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:47
  • Guneş
   07:31
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:38
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı