ADANA HABERLERİ

ATO'dan Avrupa'nın kararına tepki

DHA
26.04.2017 - 14:02Son Güncelleme :
DHA

ADANA Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin (AKPM) Türkiye'yi siyasi denetim altına alma kararına tepki göstererek "Avrupa Konseyi'nin kurucu üyesi olan ve çağdaş Avrupa değerlerinin savunucusu ülkemizin böylesine bir haksızlıkla karşı karşıya kalmasından büyük üzüntü duyuyoruz. Bu aşamada Türkiyesiz Avrupa, Avrupasız Türkiye olmayacağını bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyoruz" dedi.
AKPM'nin OHAL'in devam etmesi ve yayımlanan kanun hükmünde kararnameler (KHK) gerekçe gösterilerek Türkiye'nin 45'e karşı 113 oyla siyasal ve hukuki alanda denetim sürecine alınması kararını değerlendiren Menevşe şunları söyledi:
"Türkiye'nin Anayasal düzenini ve ulusun varlığını hedefleyen tehlikelere karşı, uluslararası yükümlülüklerine de bağlı kalarak PKK, FETÖ ve DEAŞ gibi eli kanlı terör örgütlerini ortadan kaldırmaya yönelik mücadelesi, kendisini olduğu kadar Avrupa ülkelerini de önemli bir tehditten korumaya yönelik bir anlam taşımaktadır ve bunu da en iyi görmesi gereken AB üyesi ülkelerdir."
 

ADANA,(DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden ATO'dan Avrupa'nın kararına tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 14 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATO'dan Avrupa'nın kararına tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı