ANKARA HABERLERİ

ATO’dan 500 binlik destek

Hürriyet Haber
27.02.2016 - 13:42Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO), aldığı Meclis kararı ile Diyanet’in ‘Şimdi Yaraları Sarma Zamanı’ 500 bin TL, Ankaralı şehit ailelerine de 15 bin’er TL maddi yardım yapacak. ATO, Güneydoğu’daki asker ve polislere de çorap ve iç çamaşırı yolluyor.

Hürriyet Haber

ATO aylık olağan meclis toplantısında, ATO bütçesinden terörle mücadeleye katkı sağlamak amacıyla kaynak ayrıldı. Nurettin Gürgür başkanlığındaki ATO Meclisi, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Bayırburcak Türkmenleri, terör saldırılarında yaşamını yitiren şehitlerin yakınları ve Güneydoğu’daki terör mağduru vatandaşlara yönelik başlattığı “Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” kampanyasına 500 bin lira destek ile Ankaralı şehit ailelerine 15’er bin TL maddi yardım yapma kararı aldı.

BİZİM GÖNÜL BORCUMUZDUR

ATO Başkanı Salih Bezci, Güneydoğu’da asker ve polislerin terörle çetin bir mücadele gerçekleştirdiğini belirterek, şunları söyledi: “Şehitlerimiz terörle mücadele ettiği için bizler işlerimize bakabiliyoruz. Şehit ailelerine bir nebze olsun katkı sağlamak gönül borcumuz. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kampanyasına 500 bin liralık yardımla destek vereceğiz. Daha önce aldığımız bir karar uyarınca da Ankaralı şehit ailelerine 15’er bin TL maddi yardım yapacağız.”

İÇ GİYİM VE GIDA DESTEĞİ

Bezci, Güneydoğu’da operasyonlara katılan asker ve polislerin postallarını bile çıkaramadan yatıp kalkmak zorunda kaldıklarına dikkat çektiği konuşmasında, “Asker ve polislerimizin hayatlarını bir nebze olsun rahatlatmak için yaklaşık 200 bin TL’lik 27 bin adet çorap ve 9 bin takım iç giyim ile muhtelif gıda maddesi aldık ve peyderpey gönderiyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ATO’dan 500 binlik destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 13 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ATO’dan 500 binlik destek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı