ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

ATO Heyeti, KOSGEB’in yeni Müdürü Mücahit Alper Karcı’yı ziyaret etti

DHA
14.01.2018 - 13:02Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- ADANA Ticaret Odası Yönetim Kurulu, KOSGEB Adana Hizmet Merkezi Müdürlüğü görevine başlayan Mücahit Alper Karcı’yı ziyaret ederek, desteklerden etkin yararlanılabilmesi için daha fazla işbirliği yapılması gerektiğini bildirdi.
ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe başkanlığındaki ATO heyeti ile KOSGEB Adana Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nde bir araya gelen Mücahit Alper Karcı, desteklerden tüm işletmelerin yararlanabilmesi için her türlü hizmeti vermeye hazır olduklarını söyledi. Karcı, “KOSGEB’in birincil görevi, küçük ve orta ölçekli işletmelere üretim artışıyla birlikte başta istihdam ve ihracat olmak üzere her alanda  destek olmaktır. Her dönem, değişik başlıklar altında teşvikler uygulanıyor. Özellikle İşbirliği-Güçbirliği desteğimiz, ticaret yapan üyelerinizin, imalatçılarla birlik olarak üretim faaliyetlerine de başlaması için önemli bir fırsat. İşletmelerin, KOSGEB’i iyi takip edip, sektörleriyle ilgili alanlardaki teşviklerden mutlaka yararlanmaları gerekiyor. İşletmelerin bu teşvikler konusunda bilgilendirilmelerine yönelik olarak Ticaret Odası ile her türlü işbirliğine hazırız” dedi.
Yönetim Kurulu Başkanımız Atila Menevşe de, Mücahit Alper Karcı’ya başarı dileğinde bulunarak, “Gerek odamızın, gerekse KOSGEB’in hedefleri belirli noktalarda benzerlik gösteriyor. Ancak, Adana’nın KOBİ desteklerinden yararlanma oranı yeterli düzeyde değil. Üyelerimizin desteklerden en üst seviyede yararlanması için tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerini artırmamız gerektiğini düşünüyoruz. Açılan tüm destek programlarına ilişkin kapsamlı bilgiyi üyelerimize daha etkin şekilde ulaştırmamız gerekiyor. Şu ana kadar KOSGEB ile sürdürdüğümüz güçlü iş işbirliğini en üst seviyeye çıkararak, üyelerimizin desteklerden yararlanma oranını yükseltmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
Ziyarette, KOSGEB’in mevcut destekleri ve 2018 itibarıyla değişikliğe uğrayan teşviklerdeki ayrıntıları kapsayan bilgilendirme toplantısı düzenlenmesi için görüş birliğine varıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ATO Heyeti, KOSGEB’in yeni Müdürü Mücahit Alper Karcı’yı ziyaret etti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Ekim 2018, Salı
 • İmsak
  05:08
 • Guneş
  06:28
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:53
 • Akşam
  18:29
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı