ANKARA HABERLERİ

ATO halkla ilişkilerde lobicilik öncüsü oldu

Hürriyet Haber
02.07.2007 - 00:00Son Güncelleme :

Selçuk Üniversitesi’nden Dr. Kadir Cangöz’ün "Halkla İlişkiler Uygulaması Olarak Lobicilik" isimli kitabında, lobiciliğin sadece ahlak dışı bir uygulama olmadığı, halkla ilişkiler uygulaması olarak, etik kurallar çerçevesinde yürütülebildiği anlatıldı. Kitapta, uygulamanın Türkiye’de yeni yeni oturduğu ve öncülüğünü ise ATO’nun yaptığı vurgulandı.

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

ATO’nun faaliyetlerini yürütürken, ülkenin ekonomik ve sosyal hayatı, devletin ekonomik politikaları, ülke ve yöre ekonomisi gibi tüccar kesimini yakından ilgilendiren konularda temsilci konumunda olduğuna işaret edilen kitapta, doğruları savunup hatalı kararlara karşı teklifler ve çözüm önerileri getirdiği, değerli iş ve devlet adamları çıkardığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği gibi oluşumlarında kurulmasına öncülük ettiğine dikkat çekildi. Kitapta ayrıca, "Halkla İlişkiler Uygulaması Olarak Lobicilik" kapsamında, kredi kartlarıyla ilgili çalışmaların ATO ve Sinan Aygün’e yönelik etkisini ortaya koyan bir de anket yapıldı. Anket sonucunda, söz konusu çalışmayla ATO ve Sinan Aygün’ün, toplumun büyük kesimleri tarafından tanındığı, başarılı bulunduğu, güven duyulduğu belirlendi.

Kayıt yenileme ücreti yasal değil

ANKARA
Bölge İdare Mahkemesi, üniversite kayıt yenilemesi sırasında öğrencilerden alınan harcın yanı sıra 20 YTL alınmasını yasal bulmayan Ankara 1. İdare Mahkemesi kararını onadı. Bölge İdare Mahkemesi, 20 YTL’nin faiziyle birlikte davacı yüksek lisans öğrencisi Kemal Vuraldoğan’a ödenmesine hükmetti.

KARAR KESİNLEŞTİ Ankara Bölge İdare Mahkemesi, 27 Nisan 2007’de yaptığı toplantıda, Ankara Üniversitesi’nin, 1. İdare Mahkemesi’nin kayıt yenileme parasının yasal olmadığına ilişkin kararına yapıtığı itiraz başvurusunu görüştü. Bölge idare Mahkemesi oybirliği ile aldığı kararda, 1. İdare Mahkemesi’nin 16 Mart 2006’da aldığı kararın usule ve hukuka uygun olduğuna karar verdi. Mahkeme, Ankara Üniversitesi’nin aldığı 20 YTL’yi faiziyle birlikte yüksek lisans öğrencisi Kemal Vuraldoğan’a ödemesine hükmetti. Dava konusu ücret yasal sınırın altında olduğu için Ankara 1. İdare Mahkemesi tek hakimle dosyayı görüşüp karara bağlamıştı. Tek hakimli kararlara karşı ancak bölge idare mahkemesine itiraz edilebilmesi ve Bölge İdare Mahkemesi’nin itirazı reddetmesi üzerine Ankara 1. İdare mahkemesinin kararı kesinleşti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ATO halkla ilişkilerde lobicilik öncüsü oldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:20
  • Guneş
   06:59
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:44
  • Akşam
   18:08
  • Yatsı
   19:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı