Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  ATO’dan hatıra ormanı

  DHA
  10.12.2014 - 15:07 | Son Güncelleme:

  ADANA Ticaret Odası (ATO) kuruluşunun 120’nci yılında hatıra ormanı oluşturdu. Hatıra ormanına fidan dikim törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ATO Meclis Başkanı Tarkan Kulak, ATO Başkanı Atila Menevşe, Orman Bölge Müdürü İsmet Erol ve davetliler katıldı

  Etkinlikte konuşan ATO Başkan Atila Menevşe "Oda olarak toprağa ve ormana verdiğimiz önemi ifade etmek ve çevre bilincimizi ve sevgimizi kalıcı bir ormana dönüştürmek için bu töreni düzenledik" dedi.

  Adana Orman Bölge Müdürü İsmet Erol da ATO üyelerinin Adana ve ülke için sürekli yatırımlar yaptığına işaret ederek, "Adana Ticaret Odası’nın 120’nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında böylesine güzel bir amaca hizmet etmesini çok önemli bir çevre duyarlılığı olarak kabul ediyor, tüm kurum ve kuruluşlara örnek olmasını diliyorum" diye konuştu.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise şu değerlendirmeyi yaptı: "Doğa ve çevreye saygı, aynı zamanda insana saygı niteliği taşımaktadır. Dolayısıyla bu gelişmişlik ölçütünü en üst seviyeye çıkarmak da yine tüm kurum ve kuruluşların çevre ve doğaya göstermiş olduğu ilgiyle orantılıdır. Bu anlamda, Adana Ticaret Odası’nı, gerek bugüne kadar kentimize kazandırdığı ekonomik, sosyal ve kültürel değerlerden, gerekse şu anda hayata geçirmiş olduğu hatıra ormanından dolayı kutluyorum."

  Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından bir hekktarlık alana çam fidanları dikildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı