« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atma be kardeşim

Devre arasında soyunma odası koridoru karıştı. Birbirleriyle yine tartışanHasan Şaş ve Necati, güçlükle yatıştırıldı. Olaya çok sinirlenen Gerets, ikisini de oyundan aldı.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
DAHA önce iki maçta herkesin gözü önünde birbirleriyle kavga eden Hasan Şaş ve Necati Ateş, dün yine kapıştı. Karşılaşmanın devre arasında takımlar soyunma odasına giderken Hasan, 15. dakikada bir penaltı vuruşundan yararlanamayan Necati’ye, "Atamıyorsan, kullanma be kardeşim. Niye koştura koştura penaltı noktasına gidiyorsun?" diye çıkıştı. Necati de, "Sana ne" karşılığını verince ortam gerildi. Birbirlerini itip kakan Hasan ve Necati’yi, Mehmet Güven sakinleştirmek istedi, ancak başarılı olamadı. Bunun üzerine diğer futbolcular ve teknik heyet araya girerek, gerginliğin büyümesini önledi. Olaya çok sinirlenen teknik direktör Erik Gerets, kavgacı futbolcularını affetmedi ve her ikisini de ikinci yarıda oyundan aldı. Belçikalı çalıştırıcının, konuyu yönetim kuruluna taşıyarak, Hasan Şaş ve Necati’ye ceza verilmesini isteyeceği belirtildi.

İki futbolcu, 2004-2005 sezonunda Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan Denizlispor maçında ve geçen sezon Samsun’daki Samsunspor karşılaşmasında da tartışmışlardı. Herkesin gözü önünde birbirlerine giren iki futbolcu, daha sonra, "Biz çok iyi arkadaşız. Zaman zaman kavga da edebiliriz ama dostluğumuzu hiçbir şey bozamaz" diyerek, medyaya kol kola poz vermişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz