« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atlı cirit takımlardan gösteri maçı

Erzurum'da düzenlenen 'Erzurum Kış Sporları Festivali' kapsamında, şehrin atlı cirit takımları gösteri maçı yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün işbirliğinde düzenlenen gösteri maçında, Ilıca Termal Atlı Spor Kulübü ile Erzurum Atlı Spor Kulübü karşı karşıya geldi.

Palandöken Kayak Merkezi'ndeki Xanadu Snow White Oteli'nin altındaki arazide oynanan karşılaşmada her iki takımın oyuncuları at üzerinde sergiledikleri hareketlerle izleyenlerden alkış aldı.

Bu arada maç esnasında motorlu paraşüt gösterisi de yapıldı. Seyirciler kar yağışı altında cirit maçını izlerken diğer taraftan da Erzurum semalarındaki paraşütçüleri takip etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Erzurum Kış Sporları Festivali'nin ilgiyle izlendiğini söyledi.

Çintimar, “Türkiye'nin ve Erzurum'un olmazsa olmazlarından geleneksel spor dalımız atlı cirit ve motorlu paraşüt gösterisi aynı anda yapılıyor. Kış sporları turizminin içerisinde mutlaka atlı ciritin de olması gerekiyor. Çünkü hem geleneksel sporumuz hem de ülkemizi yansıtan bir branş” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz