« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atletizmde çifte zafer

İspanya’daki Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışmaları’nda Beşiktaş genç bayan ve Erzurum Telekom genç erkek takımları şampiyon oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
AVRUPA Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışmaları’nda Beşiktaş genç bayan ve Erzurum Telekom genç erkek takımları şampiyonluğa ulaştı. Genç atletlerimiz 4 de bireysel madalya elde ettiler. İspanya’nın Cacares kentindeki yarışlarda genç bayanlarda Beşiktaş’ın Rumen atleti Ancuta Bobocel zorlanmadan birinci olurken, Hülya Ongun ikinci sırayı alırken siyah beyazlılar, yarıştan 7 puanla şampiyon olarak ayrıldı.

Bayrak krizi yaşandı

Genç erkekler yarışında ise Erzurum Telekomlu atletler art arda sıralandılar. Hasan Pak’ın ikinciliği, Adem Belir’in üçüncülüğü ve Sedat Günen’in dördüncülüğü takımızı 9 puanla şampiyonluğa taşıdı.

Yarışmalarda İspanyol organizatörlerin göndere çekecek Türk bayrağı bulamayınca krize neden oldular. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kafile Başkanı ve Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Hamdi Çamlı resmi protestoda bulunurken, atletlerimiz kürsüye Beşiktaşlı idarecilerin beraberindeki Türk bayrağıyla çıktılar.

Bunları da Beğenebilirsiniz