« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atletizmde bir sevindirici haber daha

Dünya sıralamasında ilk 16'ya kalma başarısı gösteren 4x400 M bayanlar Atletizm Milli takımı Olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil edecek.

İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Atletizm 4 çarpı 400 Kadın Bayrak Milli Takımımız, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı kazandı.

Böylelikle Türkiye, atletizmde ilk kez bir bayrak takımıyla olimpiyat oyunlarında temsil edilmiş olacak. Türkiye'nin bayrak takımı 6 kişiden oluşacak ve 6 isimden 4'ü piste çıkacak.

Bayrak yarışlarında, olimpiyat oyunlarına katılma mücadelelerinin süresi dün dolarken, IAAF bugün kesin listeyi yayınladı. Ülkelerin kota alabilmek için ilk 16'ya girmeye çalıştığı müsabakalar sonunda 4 çarpı 400 Kadın Bayrak Milli Takımımız, Dünya 16'ncısı olarak olimpiyat oyunlarına katılma hakkı kazandı.

Bayrak takımlarının yaptığı en iyi 2 derecenin ortalamasının alınarak nihai derecenin ortaya çıktığı değerlendirmede Türkiye, 3.29.77 ile Kanada'nın 13 salise önünde Londra biletini aldı.

Bugün açıklanan karar hakkında bilgi veren Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, "Güzel haber bugün geldi. Dünya sıralamasında ilk 16'ya kalma başarısı gösteren 4x400 M bayanlar Atletizm Milli takımı Olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil edecek. 2012 Londra Olimpiyatları'na katılacak atlet sayımız 32'ye çıkmış oldu. Bu ciddi bir rakam ve tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz" diye konuştu.

4x400'de gelen haberle birlikte Türkiye'nin olimpiyatlara göndereceği sporcu sayısı ise 112'ye çıkmış oldu.

 


 


Bunları da Beğenebilirsiniz