Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atletizm takımımızda Selim Bayrak şoku

Almanya'nın başkenti Berlin'de 15-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak 12. Dünya Atletizm Şampiyonası'na katılacak milli takım belirlenirken, kadroda yer alan Selim Bayrak'tan gelen sakatlık haberi moralleri bozdu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Etiyopya'da kamp çalışmalarını sürdüren Bayrak'ın topuğundan sakatlandığı bilgisi federasyona ulaşırken, milli atlet, dünya şampiyonası kadrosundan çıkarıldı.

Acil olarak Türkiye'ye çağrılan Bayrak'ın, İstanbul'da doktor kontrolünden geçirileceği ifade edildi. Avrupa Kupası'nda 10 bin metrede birinci olan ve Akdeniz Oyunları'ndan da 10 bin metre mücadelesinden bronz madalya ile dönen milli atlet, Berlin'de de 5 bin ve 10 bin metrelerde final şansı arayacaktı.

BEKELE'YE BAŞKANDAN “OLUR”

Berlin kadrosunda yer alan 3 bin metre Avrupa Salon Şampiyonu Almitu Bekele Degfa'nın, Mart ayından bu yana yarış koşmamasının, kafileyi belirleyen federasyon teknik komitesinde tartışmaya yol açtığı öğrenildi.

Milli atletin yarış eksiği nedeniyle kadroya alınmaması gündeme gelirken, antrenör Ertan Hatipoğlu ile görüşen federasyon başkanı Mehmet Terzi, Almitu'nun şampiyona kafilesine alınması için “olur” verdi.

1500 METREDE BEKELE YA DA ÇAKIR

Atletizm Federasyonu, şampiyonada bayanlar 1500 metre yarış listesine koyduğu Almitu Bekele Degfa ile Aslı Çakır arasında tercih yapmak zorunda kalacak. Her iki atlet de bu mesafede (B) barajını geçerek yarışma hakkı kazandığı için, elemelerde sadece bir Türk atleti piste çıkabilecek.

6 BAYAN, 3 ERKEK

Berlin'de 12'ncisi düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda, Türkiye'yi 6 bayan ve 3 erkek olmak üzere toplam 9 sporcu temsil edecek.

5 bin ve 10 bin metrede piste çıkması beklenen Selim Bayrak'ın kadrodan çıkarılmasıyla 9 kişiye düşen kafilede yer alan atletler ve branşları şöyle:

Bayanlar:
---------

Almitu Bekele Degfa: 1500 metre - 5000 metre
Aslı Çakır: 1500 metre - 3000 metre engelli
Elvan Abeylegesse: 5000 metre - 10000 metre
Karin Melis Mey: Uzun atlama
Nevin Yanıt: 100 metre engelli
Yeliz Kurt: 800 metre

Erkekler:
---------

Ercüment Olgundeniz: Disk atma
Eşref Apak: Çekiç atma
Fatih Avan: Cirit atma


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler