« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atletizm Milli Takımı Berlin'e gitti

Atletizm Milli Takımı, Dünya Atletizm Şampiyonası'na katılmak üzere Berlin'e gitti.

Çağatay KENARLI / İSTANBUL (DHA)
SON GÜNCELLEME

15–23 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenecek olan Dünya Atletizm Şampiyonasına katılmak üzere 7 sporcu ve 6 antrenörden oluşan kafile Atatürk Havalimanından yola çıktı.

Atletizm Federasyon Genel Koordinatörü Muharrem Or, DHA muhabirine yaptığı açıklamada, 9 sporcu ile ülkemizi temsil edeceklerini belirterek, "Şampiyonada altın madalyalarla ülkemize gelmek istiyoruz. Şuanda buradan 7 sporcu ile gidiyoruz, Karin Melis Mey ve Nevin Yanıt 15 gündür Almanya'da kamptalar onlar bize orada katılacaklar. Almanya'da kafile başkanlığını Mehmet Terzi, idareciliğini Nihat Doker yapacak. Onlar ise geçtiğimiz pazartesi gününden Almanya'ya gittiler" dedi.

Kafilede bulunan sporcular ise, son anda bir sakatlık yaşamadıkları sürece madalyalarla dönmek istediklerini belirterek, çok çalıştıklarını bunun faydalarını görmek istediklerini dile getirdiler.

Kafilede sporcu olarak bulunan Elvan Abeylegesse 5000 - 10000 metre, Eşref Apak Çekiç Atma, Karin Melis Mey Uzun Atlama, Nevin Yanıt 100 metre engelli, Almitu Bekele Degea 5000 metre, Fatih Avan Cirit Atma, Ercüment Olgundeniz Disk Atma, Aslı Çakır 1500 metre - 3000 metre Engel, Yeliz Kurt 800 metre de yarışacak.

Antrenör olarak da kafilede Mykola Kolodyeyev, Oğuz Kalkan, Charley Strohmenger, Cüneyt Yüksel, Ertan Hatipoğlu, Metin Altıntaş, Teodoru Agachı, Muharrem Or yer aldıkları gözlendi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.