« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atletizm Milli Takımı açıklandı

31. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda, Türkiye'den 7'si bayan olmak üzere, toplam 12 atlet mücadele edecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Atletizm Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 4-6 Mart tarihleri arasında Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek 31. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'den toplam 12 milli atlet yarışacak.

Fransa'ya 2 Mart Çarşamba günü hareket edip, 7 Mart Pazartesi günü yurda dönecek milli takım kafilesi, şu isimlerden oluşuyor:

BAYANLAR

Meliz Redif, Pınar Saka (400 metre)
Yeliz Kurt, Merve Aydın (800 metre)
Dudu Karakaya (1500 metre)
Almitu Bekele Degfa, Sultan Haydar (3000 metre)

ERKEKLER

Serdar Tamaç (400 metre)
Halit Kılıç (800 metre)
Kemal Koyuncu (1500 metre)
Halil Akkaş (3000 metre)
Mert Gırmalegese (1500 ve 3000 metre)

MİLLİ SPORCULARIN YARIŞ PROGRAMI

Millilerin TSİ yarış programı şöyle:

4 Mart Cuma:

11.20: Meliz Redif, Pınar Saka (bayanlar 400 metre 1. seri)
11.50: Serdar Tamaç (erkekler 400 metre 1. seri)
12.15: Halil Akkaş, Mert Gırmalegese (erkekler 3000 metre 1. seri)
17.25: Yeliz Kurt, Merve Aydın (bayanlar 800 metre 1. seri)
17.55: Halit Kılıç (erkekler 800 metre 1. seri)
18.25: Dudu Karakaya (bayanlar 1500 metre 1. seri)
18.45: Meliz Redif, Pınar Saka (bayanlar 400 metre yarı final)
19.05: Serdar Tamaç (erkekler 400 metre yarı final)

5 Mart Cumartesi:

12.30: Sultan Haydar, Almitu Bekele Degfa (bayanlar 3000 metre 1. seri)
15.50: Kemal Koyuncu, Mert Gırmalegese (erkekler 1500 metre 1. seri)
16.20: Yeliz Kurt, Merve Aydın (bayanlar 800 metre yarı final)
16.40: Halit Kılıç (erkekler 800 metre yarı final)
17.50: Halil Akkaş, Mert Gırmalegese (erkekler 3000 metre FİNAL)
18.15: Dudu Karakaya (bayanlar 1500 metre FİNAL)
18.30: Meliz Redif, Pınar Saka (bayanlar 400 metre FİNAL)
18.45: Serdar Tamaç (erkekler 400 metre FİNAL)

6 Mart Pazar:

16.15: Sultan Haydar, Almitu Bekele Degfa (bayanlar 3000 metre FİNAL)
16.45: Halit Kılıç (erkekler 800 metre FİNAL)
17.00: Yeliz Kurt, Merve Aydın (bayanlar 800 metre FİNAL)
17.20: Kemal Koyuncu, Mert Gırmalegese (erkekler 1500 metre FİNAL)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler