Ege Haberleri

  Atletizm heyecanı İzmir'de

  İZMİR, (DHA)
  17.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bu yıl 22'nci kez gerçekleştirilecek Balkan Veteranlar Atletizm Pist Şampiyonası 21-23 Eylül tarihleri arasında İzmir'de gerçekleşecek.

  Konak Belediyesi ve İzmir Masterler Atletizm Kulübü organizasyonuyla düzenlenen 22'inci Balkanlar Atletizm Pist Şampiyonası, 21-23 Eylül tarihleri arasında İzmirlileri spor ustalarını izlemeye davet ediyor. Kadınlarda 30, erkeklerde 35 yaş üstü sporcuların yarıştığı şampiyonada İzmir, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Moldova, Romanya, Slovenya, Sırbistan ve Yunanistan'dan gelen veteranları konuk edecek. Şampiyona için gelenler kenti gezme, İzmir'i tanıma şansı yakalayacak ve esnafından otel işletmecisine, turizm ve ekonomiyi ayakta tutan kent insanı, organizasyonu avantaja çevirecek.

  TANITIMA DESTEK
  EXPO yolunda ilerleyen İzmir'in sağlık temasına dikkat çeken Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, spor ve sağlık ilişkisinin önemine değindi. İzmir'in sağlıklı yaşam kenti olduğunu ve uluslararası spor organizasyonlarında önemli bir merkez haline geldiğini dile getiren Tartan etkinliğin kültürler arası bağı da güçlendireceğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı