ANKARA HABERLERİ

Atletizm Genç Milli Takımı Piteşti'de 

DHA
30.06.2017 - 16:21Son Güncelleme :
DHA

ERCAN ATA - ANKARA / DHA (FOTOĞRAFLI)

Atletizm Genç Milli Takım, 47. Balkan U20 Atletizm Şampiyonası için Romanya'nın Piteşti kentine gitti. 
Romanya'nın Piteşti kentinde 1-2 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan 47. Balkan U20 Atletizm Şampiyonası'nda mücadele edecek Ay-yıldızlı kafile bu ülkeye gitti. Milli Takım'da hedef Piteşti'den takım birinciliği ve madalya klasmanının zirvesine çıkmak.
Geçen yıl Bolu'da tarihin en iyi Balkan Gençler sonucunu alan Türkiye, şampiyonada son beş katılımında dört kez birinci, bir kez de ikinci sırayı elde etti.
İki gün sürecek olan şampiyonada Türkiye'yi şu isimler temsil edecek:
GENÇ ERKEKLER
100m: M.Onur Sadıkoğlu, Furkan Yıldırım
200m: Bayraktar Berkay Çalık, Ramazan Naşal
400m: Ahmet Kasap, Mahsum Korkmaz
800m: Abdullah Özdemir, Mehmet Çelik
1500m: Abdurrahman Gediklioğlu, Abdullah Özdemir
3000m: Fırat Özkorkmaz, Mücahit Bulut
5000m: İslam Taşçı, Ramazan Baştuğ
110m engelli: Furkan Aktaş,Mikdat Sevler
400m engelli: Sinan Ören, Mehmet Emin Bayram
3000m su engelli: Muhammed Çelebi, Murat Yalçınkaya
Yüksek atlama: Enes Talha Şenses, Nurettin Oran
Sırıkla atlama: M.Berkay Hürmeriç, M.Hanifi Tanrıkulu
Uzun atlama: Ramazan Şenkal, Serkan Altun
Üç adım atlama: Murat Özbey, Uğural Uğursal
Gülle atma: Alperen Karahan, Muhammet Polat
Disk atma: Berke İnaloğlu, Erkan Taşan
Cirit atma: Ümmet Değirmenci, İsmail Çalışkanlı
Çekiç atma: Batuhan Hızal, Hakan Mert Sözüdiri,
Dekatlon: Hüseyin Alper Gürses, Hüseyin Baki Akdeniz
4×100: İshak Mert Şen, Soner Dursun
GENÇ KADINLAR
100m, 200m: Edanur Kılıç, İpek Usta
400m: Fadime Koşar,Kardelen Yıldırım
800m: Kübra Tatar, Semra Karaslan
1500m: Ayşe Ecer
3000m: Semra Karaslan, Kader Güvenç
5000m: Latife Güneş
100m engelli: İrem Usta, Sudenaz Gürbüzkol
400m engelli: Aynursel Pınar, Sema Pelin Aktaş
3000m su engelli: Yonca Kutluk, Kader Güvenç
Yüksek atlama: Merve Menekşe, Miray Akbulut
Sırıkla atlama: Merve Başkaya, Hilal Kalkan
Uzun atlama: Ecem Çalağan, Şeyma Birinci
Üç adım atlama: Tuğba Danışmaz, Medine Alper
Gülle atma: Sinem Yıldırım, İlayda Ertunç
Disk atma: Handenur Güler, Sinem Yıldırım
Cirit atma: Rabia Karaman, Songül Çalparmak
Çekiç atma: Merve Yılmazer, Merve Ertek
4×100 bayrak: İrem Usta, Elif Polat
Heptatlon: Buket Katya Orhonsayın, Tuğba Yeni

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Atletizm Genç Milli Takımı Piteşti'de  haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

    ANKARA YOL DURUMU
    Ankara1 DERECE
    Yol durumu »
    ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
    18 Kasım 2017, Cumartesi
    • İmsak
      05:46
    • Guneş
      07:30
    • Öğle
      12:45
    • İkindi
      15:21
    • Akşam
      17:39
    • Yatsı
      19:10
    Diğer iller için Namaz Vakitleri »
    Sayfa Başı