GeriSpor Atletizm Federasyonu çalışmalara hız verdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atletizm Federasyonu çalışmalara hız verdi

Atletizm Federasyonu çalışmalara hız verdi
refid:21565600 ilişkili resim dosyası

Atletizm Federasyonu'nun yeni açtığı İstanbul Şubesi'nin direktörü Can Korkmazoğlu, “Federasyonumuzun bu kararı, uluslararası faaliyetlerde aktif olan İstanbul'da daha akıcı bir iş planı yaratacak” dedi.

İstanbul Şube Direktörü, Dış İlişkiler Koordinatörü ve Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Teknik Delegesi Can Korkmazoğlu AA muhabirine, son yönetim kurulu toplantısında, İstanbul'da şube açılmasına karar verildiğini belirtti.

Korkmazoğlu, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası başta olmak üzere, birçok uluslararası atletizm yarışına evsahipliği yapan İstanbul'da bir yapılanma olmasının, Ankara'daki merkezin üzerinden bazı yükleri alacağını söyledi. “Federasyonumuzun bu kararı, uluslararası faaliyetlerde aktif olan İstanbul'da daha akıcı bir iş planı yaratacak” diyen Korkmazoğlu, İstanbul şubesinin, Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu'nun içinde oluşturulduğunu ifade etti.

Atletizm salonunun sezon boyunca yarışlara ve antrenmanlara hazır tutulması ve işletilmesinin de İstanbul ofisi tarafından yürütüleceğini belirten Korkmazoğlu, salonun hafta başında İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden alınıp, Atletizm Federasyonu'na devredildiğini de hatırlattı.

“Salonun federasyonumuzda olması bir güvence”

Can Korkmazoğlu, koordinatörlüğünü yürüttüğü ve Mart ayında İstanbul'da düzenlenen Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği sözü tuttuğunu ve salonun Atletizm Federasyonu'na devrinin gerçekleştiğini ifade etti. Korkmazoğlu, “Türkiye'de atletizmde tek salon bildiğiniz gibi burası. Buranın ağırlıklı olarak atletizmin hizmetinde olması açısından, salonun federasyonumuzda olması bir güvence oluyor. Tabii faaliyet programımız elverdiği sürece, salonumuz diğer sporlara da hizmet edecek. Yıl boyu faal olacak bir salon” dedi.

Korkmazoğlu, konserler için kiraya verilen salonda, atletlerin antrenman yapamadığı iddialarıyla ilgili de şunları kaydetti: “Tesis, il müdürlüğünün uhdesindeyken sadece iki aktiviteye kiraya verildi. Arka arkaya kiraya verilmelerinden dolayı, bazı kulüpler ve atletlerde bu kiralamanın sezon boyunca devam edebileceği ve yeterince atletizmin hizmetinde olamayacağına ilişkin endişe oluştu. İl müdürlüğümüzün hassasiyeti muhakkak, salon, atletizm salon sezonunun dışında kalan dönemlerde başka aktivitelere kiraya verilecekti. Biz de aynı yaklaşımdayız. Kasım ayından Mart ayı sonuna kadar salon sezonudur. Onun dışındaki dönemlerde havalar iyi olduğu için atletler salona gelmiyor, dışarıda antrenman yapıyor.”

Sezon dışında salonun başka aktivitelerle değerlendirilebileceğini anlatan Korkmazoğlu, “Salonun da haliyle sabit maliyetleri var. Kısmen bunların karşılanabilmesi için atıl kalacağı dönemlerde başka aktivitelere kiralanması normal” diyerek sözlerini tamamladı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle