Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atletizm Federasyonu Başkanı Terzi: 3 madalya bekliyorum

İsveç'in Göteborg kentinde yarın başlayacak 19. Avrupa Atletizm Şampiyonası'na katılacak Türk Milli Takımı'nda moraller üst seviyede. Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, milli atlet Elvan'dan altın madalya beklediklerini belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mehmet Terzi, şampiyona öncesinde, sporcuların özellikle moral motivasyonunun üst seviyede olmasından mutluluk duyduklarını belirterek, " 10 bin metrede final koşacak Elvan Abeylegesse'den altın madalya bekliyoruz. Takım olarak en az 5 final yapacağımıza inanıyorum. Bunların sonucunda da 3 madalya bekliyorum" dedi.

Rekortmen atlet Elvan Abeylegesse ise, çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini ifade ederek, "Yarınki 10 bin metre finalinden iyi bir sonuç almayı düşünüyorum. Bu mesafedeki rakiplerimi tanımıyorum ama ben iyi koşarsam madalyaya uzanırım" diye konuştu.

5 bin metrede de iddalı olduğunu ve o mesafedeki rakiplerini daha iyi tanıdığını belirten Abeylegesse, Türkiye'ye iki madalya ile dönmek istediğini bunların da altın olması için elinden geleni yapacağını söyledi.

Milli takımın ümit vaat eden sprinterlerinden Nevin Yanıt ise Esen Kızıldağ ile birlikte mücadele edecekleri 100 metre engellide final koşmak istediğini ve bunu başaracak güçte olduğunu söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz