Spor Atletizm’de utanç
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atletizm’de utanç

YEREL HABERLER ATLETİZM’DE UTANÇ

Müsabakaya giderken kaza geçirip sakatlanan Erzurumlu milli atlet Mehmet Bayram, ‘‘Sporculuk vasfını yitirdiği’’ gerekçesiyle, şehir merkezinden İspir'e sürüldü...

Ölümden döndü

Balkan Şampiyonu, Avrasya Maratonu ikincisi Bayram, Atatürk Koşusu'na giderken trafik kazası geçirdi. Ölümden dönen milli sporcu, dört ay hastanede yattıktan sonra Telekom'daki işinin başına döndü. Ancak, ‘‘sporculuk vasfını yitirdiği’’ gerekçesiyle, aynı zamanda kulüp yöneticisi olan başmühendisin kararıyla İspir'e sürüldü.

Hastanede yattı

1997'de Ankara'ya gelirken, Bayram'ın da içinde bulunduğu otobüs Sıvas yakınlarında kaza yaptı. Dört kişinin öldüğü kaza sonrasında, Bayram ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Dört ay hastanede kalan Bayram, iyileştikten sonra Erzurum Telekom'daki işinin başına döndü. Ancak, omurlarındaki açılma nedeniyle faal sporculuğu sona erdi.

Darbe üstüne darbe

Bayram, kulübünde antrenörlük yapmaya başladı. Yeni atletler yetiştirmenin hayallerini kurarken, beş ay önce göreve gelen başmühendisin kararıyla şoka uğradı. Kulüpte de yönetici olan başmühendis, Bayram'a, İspir ilçesine geçici görevle tayin edildiğini tebliğ etti. Bu tayine gerekçe olarak da, milli sporcunun faal sporculuk vasıflarının sona ermesi gösterildi.

Şaşırtıcı açıklama

Telekom yetkilileri, yapılan uygulamanın yönetmeliklere uygun olduğunu belirtip, ‘‘İşçimizin sporcu olması, bizim için önemli değil. Değişik zamanlarda, ilçelerimizde işçi ihtiyacı oluyor. Biz de boş durumda olanları oralara gönderiyoruz. Bu işçimiz de spor yapmadığı için tayin edildi’’ bilgisini verdiler.Yorumları Göster
Yorumları Gizle