Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atletico'nun Arda Turan aşkı bitmiyor

Galatasaray'ın kaptanı Arda Turan, uzun bir sakatlık evresi geçirmesine karşın, yabancı kulüplerin gündeminden düşmüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ünlü İspanyol kulübü Atletico Madrid, sezon başında olduğu gibi şu anda da yıldız futbolcuyla ilgilenen takımların başında geliyor.

Atletico, Simao Sabrosa'nın Beşiktaş'a gitmesinin ardından orta sahaya sadece Brezilyalı Elias'ı transfer etti.

Kulübün sahibi Enrique Cerezo Torres ve son dönemlerde Türkiye piyasasında adını sıkça duyuran ünlü FIFA menajeri Jorge Mendes'in sezon sonunda Arda için yeni bir girişimde bulunması bekleniyor.

Konuyla ilgili olarak Radyospor'dan Özgür Sancar'a açıklama yapan Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut, Atletico Madrid'in Arda'yla ilgilendiğini doğruladı.

"Arda şu anda Galatasaray'ın başarısı için uğraşıyor. Atletico Madrid'in ilgilendiği doğru; ama bu konuda çok fazla konuşmak doğru değil; Arda'nın transferiyle ilgili her türlü karar Başkan Adnan Polat ve Galatasaray Kulübü'ne aittir" dedi.

Ahmet Bulut, "Valencia'dan teklif aldınız mı?" şeklindeki soruya ise, "Hayır; benimle kimse bağlantıya geçmedi. Valencia'nın o kadar parası olduğunu sanmıyorum. Arda'nın bonservisi 10-15 milyon euro civarındadır" dedi. Daha önce Radyospor'a açıklama yapan Manuel LIorente, Türkiye'den başka futbolcu alıcakmısınız örneğin  Arda Turan'ı tanıyamusunuz şeklindeki soruya ilerde "Türk pazarına ciddi bir şekilde girmeyi düşünüyoruz" şeklinde cevap vermişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz