« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Atletico Madrid'in yeni patronu Wang Jianling, Arda Turan hayranı çıktı

11.3 milyar Euro'luk servetiyle dünyanın en zengin işadamları arasında yer alan ve Atletico Madrid Kulübü'nün yüzde 20 hissesini satın alan Çinli Wang Jianlin, Arda Turan hayranı çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Atletico Madrid'in yeni ortağı Çinli Wang Jianlin'in Arda Turan hayranı olduğu ortaya çıktı.

İspanyol medyası, Atletico Madrid Kulübü'nün yeni ortağı Wang Jianlin'e sayfalarında geniş yer ayırdı. Çinli işadamının iş dışında sanat koleksiyoneri ve bir Arda Turan hayranı olduğunu yazan El Mundo gazetesi, "Wang Jianlin'e, 'Favori futbolcunuz kim' diye sorulduğunda şüphe etmeden Arda diyor. Normal" ifadelerine yer verdi.

Atletico Madridin yeni patronu Wang Jianling, Arda Turan hayranı çıktı ARDA TURAN'IN YENİ PATRONU

24 MİLYON EURO'YA TABLO, 400 MİLYON EURO'YA YAT

Çin'in en zengin 3. işadamı olan Wang'ın mal varlığının Forbes dergisine göre 11 milyar 300 milyon Euro olduğu hatırlatıldı. Atletico Madrid hisselerinin yüzde 20'sini alan Wang'ın yapacağı yatırımın, yaklaşık 45 milyon Euro olacağı bildirildi.

Atletico Madrid yöneticilerinin yeni ortaklarına ilişkin "Jianlin'i ikna etmek 2 yılımızı aldı ama değdi. Kulüp tarihindeki en önemli anlaşmalardan biri" dedikleri de paylaşıldı.

Öte yandan Wang'ın 2013 yılında 24 milyon Euroödeyerek Picasso'nun "Claude ve Paloma" adlı tablosunu, 265 milyon Euro karşılığında Madrid'deki bir binayı, 400 milyon Euro'ya ise lüks bir yat satın aldığı aktarıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz