Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Atları ağaçlara asıp katlettiler

  Necip UYANIK/AYDIN, DHA
  22.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aydın’ın İncirliova İlçesi Akçeşme Köyü’nde Cemal Özpınar’a ait üç binek atı, zeytin bahçesindeki ağaçlara iple asılarak öldürüldü. Katledilen üç atın sahibi Özpınar, "Bu yapılanlar insanlık dışı" dedi.

  Akçeşme Köyü sakinleri zeytinlikten kötü kokular gelmesi üzerine sahibi Cemal Özpınar’a haber verdi. İki gündür uğramadığı bahçesine gelen çiftçi Özpınar, komşularıyla beraber kokunun nedenini araştırırken, iki gün önce otlamaları için bahçeye bıraktığı üç atının zeytin ağaçlarına asılarak öldürüldüğünü görünce şok oldu.

  İNSAN OLAMAZLAR

  Atları asılı görünce komşularıyla birlikte şaşkına döndüklerini belirten Özpınar, "Bunu yapanlar insan olamaz. Hayvanlara bu yapılan insanlık dışı. Ekmek paramızı onlar sayesinde kazanıyorduk. Onlardan da olduk. Şimdi ben ne yaparım" dedi. Kimseyle bir husumetinin bulunmadığını söyleyen Cemal Özpınar, "Bu olaya bir anlam veremiyorum. Hayatımda böyle bir şeyi ne duydum ne de gördüm. İnsanların ip ile asıldığını biliyoruz ama hayvan asıldığını ilk kez görüyorum. Atlarımdan ne istediler" diyerek şaşkınlığını ve tepkisini dile getirdi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı