Atlantik'ten Anadolu'ya müzik ziyafeti

Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
02 Aralık 2014 - 11:59Son Güncelleme : 02 Aralık 2014 - 12:00

Kuzey Bavyera Türk-Alman Kadınlar Kulübünün düzenlediği etkinlikte Atlantik’ten Anadolu’ya müzik ziyafeti yaşandı.

Müzik öğrenimi gören çocuklara yardım maçlı gerçekleşen konser Nürnberg Hirsvogelsaal’de gerçekleşirken, Mezzosoprano Frances Pappas, Gitarda Laura Young ve Ud’ta Ozan Çoşkun dinleyenleri Atlantik’te Anadolu’ya götürdü.

Kadınlar Kulübü Başkanı Gülseren Suzan Menzel açış konuşması sırasında hain bir saldırı sonunda beyin ölümü gerçekleşen Tuğçe Bayrak’ı anmadan geçemedi. Başkonsolos Asip Kaya, Konsolos Gürol Baş, Muavin Konsolos Murat Yavuz Başar, Nürnberg Belediyesi Meclis Üyesi Aynur Kır, Doktor Meftuni Güngör, Doktor Bahadır Kandemir ile çok sayıda seçkin dinleyiciler, önce F.Garcia Lorca’nın eserlerini dinlediler, daha sonra sırası ile ispanya, Yunanistan’dan eserler seslendirildi.

Atlantikten Anadoluya müzik ziyafeti

Sıra Türkiye’ye geldiğinde Mezzosoprano Frances Pappas, Yunus Emre’den Yalan dünya ve Dervişlik eserlerini Türkçe olarak başarı ile seslendirdi. Yağmur Yağar Taş üstüne adlı şarkının yanı sıra Aşık Veysel’e geldi. Uzun İnce Bir Yoldayım büyük alkış aldı. Israrlar üzerine ikinci kez sahneye çakın müzisyenler bu kez Üsküdar’a giderken aldı da bir yağmuru izleyicilerle birlikte söylediler ve ayakta alkışlandılar. Program sonunda davetlilere ikramda bulunuldu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı