Dünya Haberleri

  Atina’nın tepesi yanıyor

  Yorgo KIRBAKİ / ATİNA
  18.07.2015 - 13:38 | Son Güncelleme:

  YUNANİSTAN’ın başkenti Atina şehir merkezinden 20 dakika mesafedeki yeşil alanı yoğun İmittos Tepesi’nde dün sabah saatlerinde yangın çıktı. Yangın şiddetli rüzgârın da etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayılarak Karea, Argirupoli ve İliupoli semtleri gibi yerleşim merkezlerini tehdit etti.

  KUNDAKLAMA ŞÜPHESİ

  İnsanlar panik içinde evlerini terk etti. Karea’da alevlerin tehdit ettiği bir manastırdaki 40 rahibe operasyon ile kurtarıldı. Akşam saatlerine kadar kontrol altına alınamayan yangının yayılmasını önleyebilmek için insanlar adeta zincir oluştururak su ile dolu kovaları elden ele taşıdılar. İmittos sakinlerine göre yangından önce patlama sesleri duyuldu. Yetkililer kundaklama şüphesi üzerinde duruyor.

  Atina’nın tepesi yanıyor

  NEAPOLİ’DE 1 ÖLÜM

  YUNANİSTAN’ın Mora (Peloponez) Yarımadası’ndaki Lakonia bölgesinde de dün 04.00’te orman yangını başladı. Binlerce dönüm araziyi kül eden yangın akşam saatlerine kadar kontrol altına alınamadı. Bölgede onlarca köy boşaltıldı. Bir turist dumanlardan etkilenerek yaşamını yitirdi. Yükselen alevlerden ve dumanlardan paniğe kapılan bölge sakinleri ile yüzlerce turist sahillere akın etti. Neapoli sakinleri ve turistler teknelerle yangın bölgelerinden uzaklaştırıldı.

  Atina’nın tepesi yanıyor

  Etiketler: atina , imitros
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı