Spor Atina’daki hatayı tekrarlamadık
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atina’daki hatayı tekrarlamadık

YEREL HABERLER ATİNA’DAKİ HATAYI TEKRARLAMADIK

AVRUPA Atletizm Şampiyonası’na bayanlar 10 bin metrede hayal kırıklığı ile başlayan ve sakatlığı nedeniyle yarışı bırakan Elvan Abeylegesse, önceki gün yine acı içinde koşmasına rağmen 5 bin metrede bronz madalyayı aldı. Sakatlığına rağmen büyük bir özveriyle madalyaya koşan Elvan’ın antrenörü Ertan Hatipoğlu, ünlü atletin 10 bin metre yarışı sonrası psikolojik çöküşünü motivasyonla yendiklerini söylerken, 2 yıl önce Atina Olimpiyatı’ndaki hatayı tekrarlamadıklarını söyledi.

Kimseyle görüştürmedim

Hatipoğlu,
Elvan’ın Göteborg’daki ilk yarışı sonrası dış dünya ile bağlarını kopardığını belirtirken şöyle dedi: "Atina Olimpiyatı’nda Elvan, elinden düşürmediği cep telefonuyla herkesle ve heryerle konuşuyordu. Yarışa konsantresini bozacak çok şey yaşadı. Sonunda hayal kırıklığı yaşamıştı.

Bu kez aynı hatayı tekrarlatmadım. Elvan’ın cep telefonuna el koydum. Türkiye ve Etiyopya dahil kimseyle görüşmesine izin vermedim. Özellikle sakatlığı nedeniyle ailesinden gelecek tepkilerden onu korudum. Sadece yarışa konsantre oldu.

Dünya Kupası’na katılma şansının bu yarışa bağlı olduğunu ve yeni sezon öncesi gelecek başarının geleceğini sağlama almasını sağlayacağını anlattım. Koşması konusunda ise son kararı kendisine bıraktım." Elvan
önceki günkü yarış sonrası 1 haftadır hasret kaldığı cep telefonunu elin alıp sevdikleriyle konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle