« Hürriyet.com.tr

Atilla Dorsay’ın tatil sırları

Sinema eleştirmeni Atilla Dorsay’ın en büyük zevklerinden biri seyahat etmek.

Esra Erdoğan-eerdogan@hurriyet.com.tr
X

“Gündelik hayata direnmek için sayılı çarelerimden” diyor. Birkaç ülke dışında tüm Avrupa’yı, beş kıtada sayısız ülkeyi gezdi. Şu anki hedefi Portekiz, Macaristan, Latin Amerika ve Çin. İşte Dorsay’ın favori mekânları...

GECE KULÜBÜ

Ghetto, Beyoğlu

Kulüp yaşım geçti! Ama bir konser için Ghetto’ya zevkle giderim. (www.ghettoist.com)

RESTORAN

La Tour d’Argent, Paris
Seine kıyısındaki bu şahane manzaralı kaliteli restoran, özellikle dünyanın en iyi ördeğini sunar. Tatlılarda ‘Belle Epoque’ krepleri öne çıkıyor. Ayrıca en iyi Fransız şaraplarını da deneyebilirsiniz. Mekânın öğlenleri daha makul bir fiks mönüsü vardır. (www.latourdargent.com)

Feriye Lokantası, Ortaköy
İstanbul’da sevdiğim çok restoran var. Ortaköy’deki Feriye bunlardan biri. Boğaz manzarası, yemek kalitesi ve servisini beğeniyorum. (www.feriye.com)

OTEL

The Grand Tarabya
“Çok sevdiğim bir otel. Tarabya koyunun Boğaziçi manzarasına sahip. Nikâhımız da orada kıyılmıştı. Yakın zamanda yeniden açılışına çok sevindim ve aynı görkemi buldum.” Bahçe, Boğaz veya marina manzaralı standart ve suit odaları var. Gecelik oda fiyatı 650 TL’den başlıyor. (www.thegrandtarabya.com)

Europe Saint Severin, Paris
“Paris’te ya Marais semtinde bir dostta, ya da Quartier Latin bölgesinde bir otelde kalırız. En çok da Saint Michel’de Rue Saint Severin 38-40’taki Europe Saint Severin’de. Merkezi, makul fiyatlı, rahat bir oteldir.” Gecelik oda fiyatı 400 TL.
(www.hoteleurope.net)

Opulence Central London Hotel

“Londra’da Oxford’a çok yakın olan bu butik otel fiyat-konfor dengesiyle dikkat çeker. Ve hem alışveriş hem müzikal meraklılarına pratik gelebilir.” Gecelik oda fiyatı 425 TL. (www.opulencecentrallondon.co.uk)

Kaynak: Esra Erdoğan-eerdogan@hurriyet.com.tr