ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Atila Menevşe yeniden başkan seçildi

DHA
10.05.2018 - 12:28Son Güncelleme :
DHA

 

 

ADANA, (DHA) - ADANA Ticaret Odası'nın (ATO) tekrarlanan seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Atila Menevşe yeniden seçildi.
1 Nisan'da başlayan ve itirazlar sonucu bir bölümü iptal edilen seçim süreci, hizmet binasında yönetim kurulu ve yönetim kurulu başkanı, meclis başkanlık divanı ve meclis başkanı, TOBB delegeleri ve disiplin kurulu seçimleriyle tekrarlandı. Yönetim kurulu başkanlığı seçiminde, Atila Menevşe'nin listesi 68, Mehmet Şahbaz'ın listesi ise 39 oy aldı.
Yeniden başkanlığa seçilen Menevşe'nin yönetim kurulu, Yücel Bayram, Ömer Küpeli, Zübeyt Şendur, Mehmet Balıkçı, Hüseyin Alıravcı, Muzaffer Emin Yumuşak, Kenan Fitik, Fatih İspir, Hasan Karaca ve İlhan Pehlivan'dan oluştu.
Meclis başkanlık divanı ve meclis başkanlığı seçiminde ise İsmail Acı ile Tarkan Kulak'ın listeleri yarıştı. İsmail Acı, 67 oyla Meclis Başkanlığı görevine getirildi.
ATO Başkanı Atila Menevşe, sürecin itirazlarla uzamasına karşın iş dünyasına yakışır şekilde tamamlanmasının sevindirici olduğunu belirterek, "Bu seçimin kazananı da kaybedeni de yoktur. Bundan sonraki birinci önceliğimiz, gerek Adana gerekse Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik sorunlardan kurtulmasına yönelik projelerle çözüm üretmektir. Çalışmalarını sürdürdüğümüz Tarım Organize Sanayi Bölgesi, ayakkabı, tekstil, gıda ve diğer sanayi sitelerinin kurulması, Moda Tasarım Merkezi, ihracat hamlesi ve hizmet binasının en kısa sürede yapımına başlanması gibi birbirinden önemli projelerimizi en kısa sürede hayata geçirebilmek için odamızın tüm organlarıyla tek vücut olacağız."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Atila Menevşe yeniden başkan seçildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı