Ege Haberleri

  Atila’dan habercilik dersi

  Hürriyet Haber
  07.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ'de konferans veren Milliyet Gazetesi Akdeniz Bölge Temsilcisi Taner Atila, Türkiye'deki haber ajanslarının sayıca yeterli olduğunu, ancak ülke tanıtımında yetersiz kaldığını söyledi.

  BAŞBAKANLIK Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Pamukkale Üniversitesi'nin işbirliğiyle düzenlenen ‘‘Dördüncü Yerel Medya Eğitim Semineri’’ kapsamında, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi salonunda konferans veren Taner Atila konuşmasına haber ajanslarının tarihsel gelişimiyle başladı. Atila şunları söyledi:

  ‘‘ÖNCELİKLE gazetelerin bünyesinde kurulan haber ajansları bir süre sonra farklı aboneler buldu. Ancak dünya ajanslarına göre Türkiye'deki ajanslar yeterli değil. Sayı olarak çok ama yurtdışında yeteri kadar abone bulamıyor. Ajanslarımızın tamamına yakın bölümü teknolojik gelişmeleri kullanıyor. Bir haber merkeze anında bildiriliyor ve servis yapılıyor. Ajans haberciliği konusunda çok iyi çalışmalar var.’’

  Taner Atila'nın ‘‘Türkiye'de ve dünyada ajans haberciliği’’ konulu konferansını 60'a yakın gazete ve televizyon çalışanı izledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı