İZMİR HABERLERİ

Atıl piller için son tarih 30 Nisan

DHA
05.04.2018 - 10:34Son Güncelleme :
DHA

TAŞINABİLİR Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’nin (TAP) geleneksel olarak her yıl düzenlediği ‘Okullarda Atık Pil Yarışması, 30 Nisan’da sona erecek.

Birinci gelen İzmir okullarına çeşitli hediyeler dağıtılacak. İzmir’de geçen yıl 50 ton civarında olan atık pil toplama miktarının bu sene 57 tonu geçmesi bekleniyor.

2017-18 okul dönemi için Türkiye çapında tüm okullarda atık pil toplama kampanyası, 1 Ekim 2017 tarihinde başlatıldı, 30 Nisan 2018'de sonlandırılacak.

TAP Genel Sekreteri Neslihan Bahar, 2015 yılında 630 ton olan atık pil toplama miktarlarını 2017 sonu itibariyle 730 tona çıkardıklarını ve bu miktarın çok önemli bir kısmının okullardan toplandığını söyledi. TAP Genel Sekreteri Neslihan Bahar, geçen yıl 630 ton olan atık pil toplama miktarını 2017 yılı itibariyle 730 tona çıkardıklarını belirterek, "Öğrencilerimizin artan duyarlılığı ve hatta ailelerini de bu konuda uyarması sonucunda geçen yıl toplam atık pil miktarının yaklaşık yüzde 40'ını okullardan topladık. Bu da 325 ton demektir. En çok atık pil İstanbul’dan, İzmir’in katkısının çoğalmasını bekliyoruz. İstanbul’u sırasıyla Ankara ve Kocaeli takip ediyor" dedi.

Birinciliği alan okul bir adet printer kazanırken, ikinci spor seti ve üçüncü okul ise satranç seti ile ödüllendirilecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Atıl piller için son tarih 30 Nisan haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı