SİİRT HABERLERİ

Atıl Durumdaki Vakıf Arsasının Değerlendirilmesi Bekleniyor

IHA
31.08.2015 - 13:03Son Güncelleme :

SİİRT'TE ÇEŞİTLİ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ VAKIFLAR MÜDÜRLÜĞÜNE AİT ESKİ SEBZE HALİ ÜZERİNDE ATIL DURUMDA BULUNAN ARSANIN DEĞERLENDİRİLMESİNİ İSTİYOR

IHA

Memur-Sen Siirt Şubesi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Diva-Sen, şehir merkezinde atıl durumdaki Vakıflar Müdürlüğü’ne ait 16 dönümlük arsanın değerlendirilmesini istedi.
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Memur-Sen Siirt Şube Başkanı Murat Şeker, alanın değerlendirilmesi için sendika olarak üzerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını söyledi. Sendikal faaliyetler nedeniyle bu sorunla fazla ilgilenemediklerini anlatan Şeker, “Elbette konumu itibariyle şehrin önemli bir yerinde çarpık bir yapılaşmaya dönen bu alan ilimize rantabl olarak kazandırılmasını bekliyoruz. Hatta bu alanın ‘Ne şekilde değerlendirilmesi gerekir?’ şeklinde halka kısmi bir referandumla sorulabilir. Bu konuda seçenekler oluşturulmalıdır. Gerekirse STK’lardan oluşacak bir heyetle Ankara’da Vakıflar Genel müdürlüğü nezdinde girişimde bulunulmalıdır” dedi.
Siirt Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Rıfat Ayyıldız ise, eski sebze hali üzerinde bulunan vakıflar arsasının yaklaşık 15 yıldır değerlendirileceği söylenmesine rağmen bir sonucun çıkmadığından yakındı. Ayyıldız, “Mezbele haline gelen bu alan üzerinde altı otopark, üstü ise yeşil alan olacak şekilde memleketin değerleriyle örtüşen bir proje yapılmalıdır. Otopark ilimizdeki trafik sorununu rahatlatacak. Çok katlı binalar ilimizde tutmadığı için pek sıcak bakmıyoruz. İlimizin her sorununda sorumluluk hissediyor ve bu çerçevede üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu beyan ediyoruz” diye konuştu.
Diyanet Vakıf Çalışanları Sendikası Başkanı Naci Özay ise, şu ifadelerde bulundu:
“Konumu itibariyle şehir merkezinde büyük bir alanı kapsayan Vakıflar Müdürlüğüne ait alanın mevcut hali şehir merkezine yakışmıyor. Otopark, büyük bir yeşil alan ve kısmı alışveriş veya otel yapılabilecek güzel bir proje bu alanda yapılabilir. Sendika olarak hiçbir zaman şehrimizin toplumsal sorunlarından kaçmadık. Üzerimize düşen sorumluluk vardır mutlaka. Sivil toplum örgütleri kamu kurumları bir araya gelerek bu alan üzerinde istişare etmeli ve biran önce ilgili mercilere buranın değerlendirilmesi için girişimde bulunulmalıdır. Biz elimizi taşın altına koymaya hazırız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Atıl Durumdaki Vakıf Arsasının Değerlendirilmesi Bekleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atıl Durumdaki Vakıf Arsasının Değerlendirilmesi Bekleniyor haberi güncellenecektir.

SİİRT NAMAZ VAKİTLERİ

17 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  06:53
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı