ANKARA HABERLERİ

Atık yönetimindeki yenilikler sempozyumda değerlendirilecek

AA / Özcan Yıldırım
25.01.2015 - 16:48Son Güncelleme :

- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Antalya'da atık yönetimindeki yeniliklerin değerlendirileceği "2023'e Doğru Atık Yönetimi Sempozyumu" düzenlenecek

YEREL HABERLER ANKARA

AA / Özcan Yıldırım

ANKARA (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, atık yönetimi alanındaki yeniliklerin değerlendirilmesi amacıyla 26-29 Ocak tarihlerinde "2023'e Doğru Atık Yönetimi Sempozyumu" düzenlenecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, temiz üretim ilkeleri çerçevesinde, atıkların geri kazanım oranının en üst seviyeye çıkarılması için atık yönetimi alanındaki çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Sempozyumun, üniversiteler başta olmak üzere, özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, meslek odası ve birlikleri, enstitü ve belediyelerle bilgi alışverişinde bulunulması ve atık yönetimi alanındaki yeniliklerin değerlendirilmesi amacıyla düzenlendiği kaydedilerek, şu bilgilere yer verildi:

"Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin katılımıyla 26-29 Ocak arasında Antalya'da düzenlenecek sempozyuma, yaklaşık 400'ün üzerinde kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütünden toplam 750 kişinin katılması bekleniyor. Bu yıl ilk defa Fransa, Norveç, Almanya, Belçika, İspanya ve Romanya'dan katılımcı ve konuşmacılar da sempozyumda yer alacak. Dört gün sürecek sempozyumda alanında uzman, özel sektör temsilcileri, çevreyle ilgili sivil toplum kuruluşları, oda ve birlikler, üniversiteler ve belediyelerden katılımcılar, endüstriyel atıkların yönetimi, maden atıklarının yönetimi, özel atıkların yönetimi, sağlık kuruluşları atıklarının yönetimi, ambalaj atıklarının yönetimi, belediye atıklarının yönetimi, konularını konuşacak."

Açıklamada, sempozyumun bu yıl dördüncüsünün düzenlendiği ve 30 oturumda 78 konuşmacının yer alacağı belirtilerek, Avrupa Çevre Bürosu, Expra, İfas gibi uluslararası kuruluşların temsilcilerinin de sunum yapacağı kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Atık yönetimindeki yenilikler sempozyumda değerlendirilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ocak 2015 tarihinde saat 16 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atık yönetimindeki yenilikler sempozyumda değerlendirilecek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı