İZMİR HABERLERİ

Atık yağı getir hediyeni götür

DHA
29.03.2017 - 11:38Son Güncelleme :
DHA

BORNOVA Belediyesi, bitkisel atık yağların kaynağında ayrı toplanması, çevre bilincinin aşılanması ve özellikle kadınlara ulaşılması amacıyla semt pazarlarında stantlar kuruyor. Mayıs ayına kadar devam edecek kampanyaya duyarlılılak göstererek bitkisel atık yağları stantlara getiren vatandaşlara el bezi, mutfak bezi ve magnet gibi küçük hediyeler dağıtılıyor ve bilgilendirici broşür veriliyor.Çevrenin korunması ve çevre duyarlılığının arttırılmasını hedefiyle pek çok çalışma yapan Bornova Belediyesi, yeni bir proje daha başlattı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, bitkisel atık yağların toplanması ve atık yağların çevreye verdiği zararlar konusunda vatandaşların bilinçlendirilmesi amacıyla başlattığı kampanya kapsamında pazaryerlerinde stant açmaya başladı. Mayıs ayına kadar devam edecek olan çalışmada Bornova’nın farklı semtlerinde kurulan pazarları gezen yetkililer, vatandaşların getirdiği atık yağları topluyor. Evlerinde ya da işyerlerinde biriktirdikleri atık yağları getirenlere el bezi, mutfak bezi ve magnet gibi küçük hediyeler dağıtılıyor. Ayrıca pazaryerlerinde açılan stantlarda atık yağları toplayan yetkililer, vatandaşlara bitkisel atık yağlar hakkında bilgi veriliyor. 1 litre atık yağın 1 milyon litre içme suyunu içilmez hale getirdiğini ve bunların doğayı kirletmeden biodizel ve bioelektriğe dönüştürelebileceği anlatarak bilgilendirici broşür dağıtıyor. Vatandaşların bu yağları toplayarak belediyenin okul, cami, muhtarlık gibi yerlerde bulunan yağ toplama merkezlerine götürmeleri isteniyor.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

KUTU

Çamdibi, Evka 3, Atatürk, Doğanlar’daki pazarlarda kurulan stantların önümüzdeki günlerde açılacağı yerler ve tarihleri ise şöyle:

29 Mart 2017 / 5 Nisan 2017 Çarşamba Bornova Merkez Kapalı Pazar Yeri

31 Mart 2017 / 7 Nisan 2017 Cuma Altındağ Merkez Pazar Yeri

4 Nisan 2017 / 11 Nisan 2017 Salı Çamkule Pazar Yeri

12 Nisan 2017 / 19 Nisan 2017 Çarşamba Naldöken Pazar Yeri

14 Nisan 2017 / 21 Nisan 2017 Cuma Işıkkent Kapalı Pazar Yeri

26 Nisan 2017 / 03 Mayıs 2017 Çarşamba İnönü Pazar Yeri

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Atık yağı getir hediyeni götür hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 11 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atık yağı getir hediyeni götür haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı