GeriSpor Ateşten gömlek giydi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ateşten gömlek giydi

Ateşten gömlek giydi
refid:3822279 ilişkili resim dosyası

Hakkında açılan 23 davanın takibinden, Bakan Şahin’in olağanüstü genel kurul girişimine kadar bir dizi sorun, Haluk Ulusoy’un başını çok ağrıtacak.

HALUK Ulusoy ateşten gömlek giydi. Ayhan Bermek karşısında büyük bir zafere ulaşarak Futbol Federasyonu Başkanlığı’na seçilen Ulusoy’u yeni dönemde sorunlar yumağı bekliyor. İşte Ulusoy’un kabusu olan sıkıntılar:

Başbakanlık Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda eski federasyonun, kendisine açtığı 23 davadan aklanmaya çalışacak.

Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in olağanüstü genel kurul kararı aldırması durumunda, başkanlığını sürdürebilmek için siyasi ve hukuki mücadele verecek.

İsviçre maçındaki olaylardan az bir ceza ile kurtulabilmemiz lobi çalışmalarının başarısına bağlı. Bu alanda bütün yük Ulusoy ve yönetiminin sırtında olacak.

Fatih Terim’in istifa kararı sonrası yeni bir sıkıntı ortaya çıktı. Milli takımlar teknik direktörü kim olacak? Haluk Ulusoy, bu konuda vereceği karar büyük risk taşıyor.

Merkez Hakem Kurulu’nun kimlerden oluşacağı, her zamanki büyük bir sorun. Ulusoy, geçmişte başını çok ağrıtan bu konuya dikkat etmek zorunda.

Federasyonu sağlıklı bir şekilde yönetebilmesi için bütün kulüplerin desteğini almak zorunda. Başta Fenerbahçe olmak üzere, kendisine karşı olan ve seçimde kendisine oy vermeyen kulüplerle iyi ilişkiler kurmalı.

Her zaman kendi ekibi ile çalışmayı tercih eden Ulusoy, inanılmaz ücretler karşılığında görev yapan danışmanlar başta olmak üzere çok sayıda görevli ile yollarını ayıracak.

Kongre salonundaki kameralar açık mıydı?

FUTBOL Federasyonu’nun olağanüstü genel kurulunun yapıldığı Sheraton Oteli’nin Salonu’nda delegelerin oy kullanması için yapılan kabinlerin tam üzerinde kamera sistemi olması, tartışmaya yol açtı. Kameraları farkeden bazı delegeler, "Kimse bizi böyle oy kullanırken kayıt altına alamaz. Hangi adaya oy verdiğimiz tespit edilirse büyük bir suç işlenmiş olur. Otel yönetiminin tedbir alıp kameraları kapatması gerekirdi. Umarız kayda alınmamıştır" dediler.

F.Bahçe: Oyumuzu Bermek’e verdik

FENERBAHÇE
Yönetim Kurulu, Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine oy verdikleri iddiasını yalanladı. Dün bazı gazetelerde çıkan haberler üzerine bir açıklama yapan sarı lacivertli yönetim, "Fenerbahçe Spor Kulübü delegasyonu kendi hür iradesi ile kongreye katılmış ve seçimlerden bir gün önce Ayhan Bermek’i destekleme kararı alarak oy kullanmıştır" ifadesini kullandı.

Malatyaspor, Metehan Berktaş’a ayıp etti

Ulusoy’un listesinden yönetim kuruluna seçilen Malatyaspor Yönetim Kurulu Üyesi M. Metehan Berktaş, kulüp üyeliğinden ve kulüpten ihraç edildi. Malatyaspor Başkanı Hikmet Tanrıverdi, M. Metehan Berktaş’ın kulüp yönetim kurulu bilgisi dışında yaptığı davranışın "spor ahlakına ve etik değerlere aykırı olduğu gibi, Malatyaspor’un şeref ve haysiyetine hakaret niteliğinde olduğunu" öne sürdü. Berktaş ise konu ile ilgili şimdilik bir açıklama yapmayacağını söyledi.

Ulusoy, Bıçakcı’yı övgüyle uğurladı

FUTBOL
Federasyonu’nda, olağanüstü genel kurulda başkanlığa seçilen Haluk Ulusoy, görevi Levent Bıçakcı’dan devraldı. Federasyonun Levent’teki binasında gerçekleşen teslim töreninde konuşan Bıçakcı, "Tüm liglerde ikinci yarı başlıyor. Bu nedenle başkandan ricada bulunarak devir teslimin yapılmasını istedim" dedi. Ulusoy ise Bıçakcı’ya övgüler yağdırarak, "Mali açıdan mükemmel bir federasyon gördük. Tesisleşme açısından da çalışmalar yapılmış. 18 ayda bilmediğimiz kadar hizmet edilmiş" ifadesini kullandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle