Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ateşten gömlek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'da gelecek yeni yönetimi yabancı oyuncu krizindenden, bütçedeki 5 trilyonluk açığa, 7 aydır maaş almayan Giray Bulak'tan, Oktay ve Nesim olayına kadar bir çok sorun bekliyor

Trabzonspor'da kongre rüzgarları eserken, yönetime seçilecek kişileri büyük sorunlar bekliyor. Bordo mavili kulübün yeni yönetimi, yabancı transferinde yaşanan sorunları, Oktay krizini, Nesim olayını çözmeye çalışacak. Kongre öncesi Trabzonspor'un kasasının ‘‘tamtakır’’ olduğu kaydedilirken, Haziran ayına kadar olan naklen yayın gelirlerinin de, kredi alınan bir bankaya verilmesi sıkıntıları bir kat daha artırdı.

BÜYÜK SORUN PARA

Trabzonspor'un yeni yönetimini bekleyen ilk önemli sorun para olacak. Şubat ayında futbolcuların transfer taksitleriyle birlikte maç başı alacakları ödenecek. Bu rakamın da 1,5 milyon dolar civarında olduğu kaydediliyor. Oktay'ın bonservisinin henüz alınmamış olması da bir başka sorun olarak dikkat çekiyor. Las Palmas'a 2 milyon 250 bin dolar ödenmesi halinde Oktay'ın sorunu halledilmiş olacak.

YABANCI ÇIKMAZ SOKAK

Bordo mavililerde, 6 yabancı olmasına rağmen Polonyalı İwan Thomacz'ın transfer edilmesi de bir başka sorun olarak yeni yönetimin başını ağırtacak. Bu futbolcunun kulübü PSV Eindhoven'e 1 milyon dolar ödenecek. Kendisine de bu sezon için 250 bin dolar verilecek. Trabzonspor'da oluşacak yönetim, Thomacz'i renklerine katmasına rağmen, hangi futbolcuyu göndereceğine karar vermemesi sorunuyla da karşı karşıya kalacak.

BULAK VE KASA

Mehmet Ali Yılmaz'ın seçilmemesi ve Özkan Sümer'in genel kurulda kabul görmesi halinde Bulak ve yardımcılarıyla da yolların ayrılması bekleniyor. Bulak'ın 7 aydır maaş almadığı ve işine son verilmesi veya istifa etmesi halinde, alacağını yeni yönetimden tahsil etmeye çalışacağı bildirildi. Trabzonspor'da Ocak ve Şubat ayı itibarıyle 8 milyon doların üzerinde para gerekirken, kasada hiç paranın olmadığı ifade edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz