« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ateş: Kupaya hazırız

Basketbolda 24. Erkekler Teknosa Türkiye Kupası (C) Grubu'nda mücadele edecek olan Casa TED Ankara Kolejliler, Darüşşafaka Cooper Tires, Beşiktaş Cola Turka ve Galatasaray Cafe Crown takımlarının katıldığı basın toplantısında başkent ekibinin antrenörü Haydar Kemal Ateş kupaya hazır olduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Turnuvanın Çorum'da oynanmasının en önemli nedenlerinden bir tanesinin Çorum'u tanımak ve tanıtmak olduğunu vurgulayan Ateş, “Ülkemizin bugünkü durumda halkı birleştirici iki önemli faktör olarak spor ve sanatı görüyorum. Buraya gelmemizdeki amaç yenmek veya yenilmenin yanı sıra, bu kardeşlik havasını yaşamak ve yaşatmak olmalıdır. Teknik olarak değerlendirmek gerekirse, sezon öncesi yapılan bu turnuvalarda neticeyi kestirmek çok zordur diyebilirim. Ancak biz Çorum'a hazır bir durumda geldik. Başkente final grubuna kalarak dönmek istiyoruz” diye konuştu.

CASA TED Ankara Kolejliler Takım Kaptanı Özgür Adıgüzel ise maçları izlemeye gelenlerin çok zevkli karşılaşmalar izleyeceğini ifade ederek, şunları söyledi:
“Basketbol, Anadolu'ya ne kadar çok yayılırsa, basketbolun daha başarılı ve daha çok seyirci kitlesine sahip bir branş olacağını düşünüyorum. İnanıyorum bizi izlemeye gelen bölge halkı çok zevkli ve çekişmeli karşılaşmalara tanık olacak. İyi mücadele etmeye geldik. Burada amacımız ilk 8'e kalmak. Kalamazsak bile buradan gereken dersleri alıp sezona en iyi şekilde başlamak istiyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler