Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ateş hattında Suriyeli gerilimi

  Fevzi KIZILKOYUN/KİLİS
  28 Temmuz 2015 - 10:56Son Güncelleme : 28 Temmuz 2015 - 11:11

  SURİYE sınırında IŞİD ile yaşanan çatışma ve gerilimin merkezindeki Kilis Elbeyli’de Türkiye’ye yasadışı giren 5 Suriyeli’nin kaçarken sınırda son anda yakalanmasıyla ilgili gerilim dolu bir olaya Hürriyet şahitlik etti.

  BOMBA ALARMI VERİLDİ

  Ateş hattında Suriyeli gerilimiSuriye'ye sınır olan Kilis Elbeyli İlçe merkezinde bulunan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ercan Çiçekçi Parkı’na dün Suriyeli’lerin şüpheli bir çanta bırakarak kaçtığı ihbarı polisi alarma geçirdi.

  Ateş hattında Suriyeli gerilimi

  Parkın etrafı güvenlik şeridiyle çevrilirken, bölgedeki vatandaşlar da alandan uzaklaştırıldı. Hürriyet’in de an be an takip ettiği olayda görgü tanıkları, “Suriyeli 5 kişi çantayı bıraktı, ardından sınıra doğru kaçmaya başladılar” diye bilgi verilince sınırda alarm verildi. Çantanın incelemesi için bomba imha uzmanları beklenirken, tarlalar arasından Suriye’ye kaçmak isteyen 5 Suriyeli ile ilgili bilgi geldi.

  Ateş hattında Suriyeli gerilimi

  SINIRDAN GEÇERKEN YAKALANDILAR

  Polis, acil olarak sınırın sıfır noktasına hareket etti. Özel Harekat Polisi’ne de bilgi verildi. Yapılan takip sonucu 5 Suriyeli, sınırdan karşı tarafa geçmek üzereyken sıfır noktasında yakalandı.

  Yapılan sorguda Suriyelilerin yasadışı yollarla Türkiye’ye girdiği, şehir merkezine geldiklerinde polisi görünce çantayı bırakarak kaçtıkları belirlendi.

  Şüpheli çantanın bırakıldığı parka getirilen Suriyelilerin açtığı çantadan elbiseleri çıktı. Suriyeliler, sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

  Ateş hattında Suriyeli gerilimi

  KIRMIZI ALARM VERİLEN BÖLGEDE NASIL GİRİŞ YAPTILAR

  Türkiye’nin IŞİD ile yaşadığı çatışma ve hava saldırısıyla kırmızı alarm verilen ve yoğun güvenlik önlemlerin alındığı Elbeyli sınırında, 5 Suriyeli’nin gündüz vakti Türkiye’ye nasıl geçiş yaptıkları soru işareti yarattı.

  Etiketler: Kilis , Elbeyli
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı