ANKARA HABERLERİ

Ateş belediyenin personelini sordu

Hürriyet Haber
13.05.2008 - 00:00Son Güncelleme :

CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, Büyükşehir Belediyesi’nin personel yönetimine ilişkin tartışmaları Meclis gündemine getirdi.

Hürriyet Haber

CHP Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, Büyükşehir Belediyesi’nin personel yönetimini TBMM gündemine getirerek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi. Ateş, Bakan Atalay’a şu soruları yöneltti:

"01 Nisan 2004-2008 yılları arasında, yılları itibariyle Ankara Büyükşehir Belediyesinde görev yapan işçi, memur veya 657 ve 5393 sayılı kanunun 49. maddesine tabi sözleşmeli personel sayısı ne kadardır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı veya hissesi olan kaç şirket ve kuruluş vardır? 2004-2007 arasında yıllar itibariyle kar-zarar durumları nedir? Bu şirketlerin SSK, Vergi Daireleri ve piyasaya borç ve alacakları ne kadardır?

Kaç kişi atandı

Ankara Büyükşehir Belediyesinde 01 Nisan 2004 tarihinden bu güne kadar diğer kamu kurum ve kuruluşlarından nakil yoluyla ve açıktan atama suretiyle alınan personel sayısı nedir? Bu kişiler hangi kurum ve unvandan belediyedeki hangi unvanlara geçiş yapmışlardır?

Bu dönemler içerisinde Ankara Büyükşehir Belediyesinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 59. Maddesi çerçevesinde özel kalem müdürü kadrolarına kimler atanmıştır? İlgili personel bu unvanlarda ne kadar süreyle görev yapmışlardır? Hali hazırda hangi kurum ve kadrolarda görev yapmaktadırlar?

Ek ödemeler

Ankara Büyükşehir Belediyesinde söz konusu dönemde, performans değerlendirmesine göre, kaç personele ne miktarda ek ödeme yapılmıştır? Birden fazla performans alan personel sayısı nedir? Toplam kaç YTL ödeme almışlardır?

Ankara Büyükşehir Belediyesinde aynı tarihler arasında, başka kurumlarda görevlendirilen personel var mıdır? Varsa, isimleri, belediyedeki görevleri ve görevlendirildikleri kurumlar hangileridir? Görevlendirilme gerekçeleri nelerdir?"

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ateş belediyenin personelini sordu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı