« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ateş bacayı sardı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Karşıyaka ekonomik açıdan tıkandı, ödemeler gecikiyor

Stefanov'tan sonra Pachoutine'in menajeri de 2 aydır para verilmediğini açıklarken, futbolcular ve voleybolcular da sıkıntılı. Başkan Seyhan Evlioğlu, ‘‘KSK'de kimsenin parası kalmaz'' dedi.

Yardım istenmişti

Karşıyaka bütün branşlarda başarıdan başarıya koşarken, Başkan Seyhan Evlioğlu'nun aylar önce camiaya yaptığı yardım çağrılarının cevapsız kalması nedeniyle para sıkıntısı iyice büyüdü. Basketbol takımının yıldızı Stefanov'un, ‘‘İki aydır paramı alamıyorum. Telekom maçına taraftarlar için çıktım'' açıklaması, KSK'de ateşin bacayı sardığını gözler önüne serdi.

Bir hafta süre

Pachoutine'in Menajeri Nur Gençer, Rus basketbolcuya da iki aydır ödeme yapılmadığını söylerken, Milicevic, ‘‘Para sorunum yok'' dedi. Gençer, 22 bin 500 dolarlık alacak için yönetime bir hafta süre verdiklerini, sorunun çözülmemesi halinde Federasyon'a başvurmak zorunda kalacaklarını ifade etti. Yerli oyuncular da 15 Şubat'taki ödemenin gecikmesinden rahatsız.

Para bulamadılar

Voleybol Şubesi, sporcularına Ocak'tan beri ödeme yapamazken, yönetimin, Aydın maçından önce futbolculara taksitlerinin 21 milyarlık bölümünü dağıtmak için harcadığı çaba sonuçsuz kaldı. Eleme Grubu'nda 12 maçın hakedişlerini alan, 6 karşılaşmanın parası ise içeride olan futbolcular, en son Antalya kampında ceplerine bir miktar para girdiğini dile getirdi.

Aksaklıklar oldu

Başkan Seyhan Evlioğlu ödemelerde bazı aksaklıklar olduğunu doğrularken, ‘‘Stefanov'a şimdiye kadar 110 bin dolar verdik, 60 bin dolar alacağı kaldı. Bunu da Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs'ta 15'er bin dolarlık taksitler halinde vereceğiz. İki aydır para alamadığı gerçekle bağdaşmıyor. Bütün kulüpler de sorun var. Karşıyaka'da kimsenin parası kalmayacak'' dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler